Było lodowisko, będzie rolkowisko. Jakie jeszcze atrakcje w nowej hali, gdy stopnieje lód?

  • 18.03.2019, 12:49
  • UM Tczew
Było lodowisko, będzie rolkowisko. Jakie jeszcze atrakcje w nowej hali, gdy stopnieje lód? UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

Kryte lodowisko w Tczewie okazało się „strzałem w dziesiątkę”. Od 12 stycznia do 17 marca br. odwiedziło je ok. 18 tys. osób. Zakończył się sezon łyżwiarski, ale to nie oznacza, że obiekt zostanie zamknięty aż do jesieni.

W kwietniu mieszkańców czekają kolejne atrakcje - lodowisko zamieni się w rolkowisko oraz boiska do gry w badmintona. Będzie też możliwość gry w ping-ponga.

- Obecna przerwa w funkcjonowaniu obiektu wynika z prac związanych ze zmianą jego przeznaczenia - tłumaczy Andrzej Błaszkowski, dyrektor Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. -  Po wyłączeniu agregatu, przez 10-14 dni trwa topienie się tafli lodowej, której grubość wynosi 10-12 cm. Następnie, około tygodnia potrwa demontaż systemu mrożącego. W projekcie  uchwały dotyczącej korekty budżetu na 2019 r. są dodatkowe środki na zakup maty pod rolkowisko. Jeśli uchwala zostanie przyjęta podczas sesji 28 marca,  jeszcze w pierwszej połowie kwietnia wykładzina zostanie zamontowana.  

W hali będzie można nie tylko jeździć na rolkach. Zamiennie (w wyznaczone dni tygodnia) będą tam funkcjonować cztery boiska do badmintona, będą także stoły do gry w ping-ponga. Na miejscu znajdować się będzie wypożyczalnia sprzętu, w tym rolek.

 

UM Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jola
Jola 18.03.2019, 14:42
Za rolkowisko będzie trzeba płacić?

Pozostałe