Piątek, 24.05.2019

Na razie parking, a wkrótce cały bulwar z nowym oświetleniem

  • 15.03.2019, 07:14
  • (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Na razie parking, a wkrótce cały bulwar z nowym oświetleniem (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Podziel się:
Oceń:
Nadwiślański parking oświetlają już nowe ledowe lampy uliczne, a wkrótce pojawią się one na pozostałej części bulwaru.

W związku z tym, że na Bulwarze Nadwiślańskim funkcjonowały energochłonne  źródła energii elektrycznej, pilotażowo, na terenie dużego parkingu, przeprowadzona została ich wymiana na  lampy LED. Remont polegał na wymianie obecnych 34 szt. źródeł światła oraz  przebudowie układu zasilającego i montażu nowych LED-owych źródeł firmy Philips TrueForce 32W. Koszt remontu to 14 tys. zł. 

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja

Okazało się, że pilotażowe rozwiązanie spełnia wszystkie wymogi (natężenie światła, energooszczędność), zatem kolejnym etapem będzie dalsza wymiana opraw świetlnych  na całym bulwarze (do wysokości przystani). Łącznie wymienionych zostanie 157 opraw świetlnych. Obecnie trwa procedura wyłaniania wykonawcy.

Urząd szacuje, że dzięki zaoszczędzonej w ten sposób energii elektrycznej, koszty inwestycji zwrócą się w ciągu dwóch lat. Oświetlenie bulwaru funkcjonuje w tym samym czasie, jak pozostałe lampy uliczne w mieście. W ciągu roku jedna lampa oświetlenia ulicznego świeci przez ok. 4 tys. godzin.

(M.M., Urząd Miasta Tczew)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xyz
xyz 15.03.2019, 07:52
Bardzo dobry pomysł :) Wymiana oświetlenia powinna być również w pozostałych miejscac w Tczewie.

Pozostałe