Piątek, 24.05.2019

Tczewska stocznia idzie pod młotek. Jaka przyszłość terenów przy ul. Czatkowskiej?

  • 15.03.2019, 07:06 (aktualizacja 15.03.2019 07:18)
  • Karol Uliczny
Tczewska stocznia idzie pod młotek. Jaka przyszłość terenów przy ul. Czatkowskiej? materiały prasowe/Admiral Boats
Podziel się:
Oceń:
Majątek Admiral Boats, w tym tczewskiej stoczni, wystawiony pod młotek. Do 23 kwietnia br. zainteresowani inwestorzy mogą składać oferty nabycia nieruchomości oraz maszyn należących dotychczas do spółki z Bojana. Cena wywoławcza to 15,49 mln zł.

Mimo optymistycznych zapowiedzi, inwestorowi, który w 2013 r. nabył nieruchomości przy ul. Czatkowskiej nie udało się zbudować w Tczewie dochodowej działalności. Spółka zajmowała się m.in. wytwarzaniem łodzi z laminatu, elementów ich wyposażenia, a także przyczep do transportu, jednak kolejne lata pogłębiały finansowe kłopoty nie tylko tczewskiego zakładu, ale całego przedsiębiorstwa. Po czterech latach działalności w Tczewie złożono do sądu wniosek o upadłość. Na koniec 2017 r. majątek Admiral Boats szacowano na 19,2 mln zł, z kolei zobowiązania na niespełna 44,5 mln zł. O problemach firmy, także związanych z wynagrodzeniami pracowników, pisaliśmy w ostatnich latach wielokrotnie. 

Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia

14 czerwca 2018 r. Sąd Rejonowy w Gdańsku ogłosił upadłość spółki. Jednocześnie oddalił wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży przedsiębiorstwa w trybie przygotowanej likwidacji. Na syndyka masy upadłościowej wyznaczono Janusza Łepkowskiego, związanego wcześniej z tczewską stocznią, który dokonał wyceny majątku. Cena wywoławcza wynosi niespełna 15,5 mln zł. 

Przedmiotem przetargu jest przedsiębiorstwo Admiral Boats z siedzibą w Bojanie, a w tym m.in. prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych i prawo własności znajdujących się na nich budynków i budowli, położonych przy ul. Czatkowskiej. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
maruda
maruda 17.03.2019, 12:18
w Gdańsku nie ma Sądu Rejonowego ;)
Tczewianka
Tczewianka 17.03.2019, 13:14
Kochanie sa nawet dwa - polnoc i poludnie nawet ;)

Pozostałe