Sobota, 25.05.2019

Kontrola autobusów na węźle. 11 pojazdów sprawdzonych, zatrzymane dwa dowody rejestracyjne

  • 14.03.2019, 07:51
  • Karol Uliczny
Kontrola autobusów na węźle. 11 pojazdów sprawdzonych, zatrzymane dwa dowody rejestracyjne (KU)
Podziel się:
Oceń:
Zatrzymaniem dwóch dowodów rejestracyjnych autobusów kursujących po Tczewie, zakończyła się ubiegłotygodniowa kontrola inspekcji transportu drogowego przeprowadzona na węźle komunikacyjnym. Z uwagi na nieznaczną skalę uchybień WITD odstąpiła od nałożenia mandatu na Meteora.

Firma świadcząca usługi transportu zbiorowego na terenie miasta kolejny raz naraziła się Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. 6 marca br. inspektorzy ujawnili techniczne uchybienia w pojazdach realizujących kursy w Tczewie, które uniemożliwiły ich dalszą eksploatację. O kontroli przeprowadzonej na węźle komunikacyjnych przy tczewskim dworcu poinformowali nas Czytelnicy. 

Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia

- Tego dnia skontrolowaliśmy łącznie 11 autobusów wykonujących przewozy transportu publicznego – mówi Janusz Staniszewski, inspektor ochrony danych WITD w Gdańsku. - W wyniku naszych działań doszło do zatrzymania dwóch dowodów rejestracyjnych autobusów należących do tego samego przewoźnika. Tego dnia skontrolowaliśmy osiem pojazdów należących do tej firmy. 

Jakie usterki ujawnili pracownicy inspekcji? W protokole pokontrolnym można przeczytać o podejrzeniu niesprawności układu ABS, niesprawności układu hamulcowego, problemach z oświetleniem zewnętrznym, a także o niesprawnym prędkościomierzu. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe