Piątek, 24.05.2019

Mevo wciąż bez odbioru. Olbrzymie kary dla realizatora roweru metropolitalnego

  • 12.03.2019, 07:28
  • Karol Uliczny
Mevo wciąż bez odbioru. Olbrzymie kary dla realizatora roweru metropolitalnego metropoliagdansk.pl
Podziel się:
Oceń:
System Roweru Metropolitalnego nadal bez odbioru. Mevo miało cieszyć rowerzystów w połowie listopada ub. roku, tymczasem wciąż nie przeszło wymaganych testów oprogramowania. Jak informuje prezydent Tczewa, realizator zadania został obciążony karami w wysokości ok. 900 tys. zł.

Od ponad dwóch tygodni trwają testy związane z odbiorami tzw. roweru metropolitalnego. Są one wynikiem zgłoszenia przez spółkę NB Tricity gotowości do uruchomienia 1. etapu systemu. To druga przymiarka do wdrożenia Mevo w życie. Pierwsza, przeprowadzona w styczniu, zakończyła się niepowodzeniem. Przypomnijmy, że pierwotnie planowano udostępnienie 30 proc. rowerów już w listopadzie ub. roku. 

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja

- Nadal istnieją problemy z odbiorem – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. - Powołano specjalny zespół w obrębie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - 
Sopot, z udziałem naszego przedstawiciela, który zajmuje się testowaniem i zgłaszaniem różnych uwag. W tej chwili uwagi dotyczą głównie systemu GPS, który nie może sobie poradzić z właściwym wskazywaniem miejsca, w którym znajduje się rower. Sam rower, jako konstrukcja mechaniczna, działa i nie ma z tym problemu. Czekamy na potwierdzenie gotowości do przekazania pierwszego etapu. W tej chwili kary umowne, które zostały naliczone dla dostawcy sięgają 900 tys. zł.

Zdiagnozowane w styczniu usterki dotyczyły niedokładności GPS w rowerach, co miało bezpośrednie przełożenie na działanie aplikacji. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe