Piątek, 24.05.2019

Energa uruchamia kolejne stacje dla eko-aut. W Tczewie samochód można "zatankować" pod urzędem

  • 11.03.2019, 07:45
  • Karol Uliczny
Energa uruchamia kolejne stacje dla eko-aut. W Tczewie samochód można "zatankować" pod urzędem media.energa.pl
Podziel się:
Oceń:
Użytkownicy samochodów elektrycznych będą mieć do dyspozycji nowe stacje ładowania swoich pojazdów. Od początku roku Energa Obrót uruchomiła cztery nowe stacje ładowania o mocy 2x22 kW. Pierwsza powstała w Sopocie na parkingu Parku Wodnego, a trzy pozostałe poza Trójmiastem: na parkingu Urzędu Miasta w Tczewie, parkingu galerii handlowej Neptun w Starogardzie Gd. oraz na parkingu galerii handlowej Stara Kuźnia w Grudziądzu.

Gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe, zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe stacji, które zapewni ich lepszą widoczność. Z kolei w najbliższych miesiącach Grupa Energa będzie sukcesywnie instalować kolejne stacje ładowania ulokowane przy głównych szlakach komunikacyjnych.
Część spośród 54 punktów ładowania samochodów elektrycznych będzie stacjami szybkiego ładowania, czyli umożliwiającymi naładowanie pojazdu do poziomu 80 proc. baterii w ciągu 30 min.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja

– Elektromobilność rozwija się konsekwentnie w Europie i na Świecie. Kolejne miasta deklarują wprowadzenie lub już wprowadziły zakaz wjazdu samochodów spalinowych do centrów miast. Kolejne raporty publikowane przez niezależne agencje badawcze potwierdzają, wzrost udziału samochodów elektrycznych również w Polsce – mówi Dariusz Chrzanowski, wiceprezes zarządu Energi Obrót. – Śledząc aktualne trendy i mając na uwadze środowisko naturalne promujemy oraz ułatwiamy dostęp do nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, a rozwój infrastruktury w obszarze elektromobilności jest naszym kluczowym projektem. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kk
kk 11.03.2019, 21:40
Ja tez nie widziałem,dla kogo te stacje.Bzdura też ze mozna naładować samochód do 80% w 30 minut.Nie ma w Polsce takich ładowarek.Chyba ze do roweru elektrycznego.
fdves
fdves 11.03.2019, 20:54
Pytanie jest jedno po co to i dla kogo ? W Tczewie auta elektrycznego to jeszcze nie widziałem
Ja
Ja 11.03.2019, 08:58
Kto wybrał tą lokalizację ???

Pozostałe