Po zaopiniowaniu przez komisję złożonych wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym w 2018 r., prezydent miasta Mirosław Pobłocki przyznał 21 nagród finansowych. Nagrody w wysokości od 1500-2100 zł otrzymało 16 zawodników. Nagrody w wysokości 700 zł zostały przyznane pięciu trenerom. Przyznanych zostało również 17 wyróżnień dla zawodników i dwa dla trenerów.
- Gratuluję tak znaczących wyników i życzę wam jak najwięcej wytrwałości na treningach i kolejnych sportowych sukcesów - powiedział wiceprezydent Adam Urban podczas spotkania ze sportowcami.
Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 18 lutego w Urzędzie Miejskim w Tczewie.
NAGRODY
Zawodnicy:
- Maria Deptulska – radioorientacja sportowa, TSRS Tczew (dwa brązowe medale w Mistrzostwach Świata w Radioorientacji sportowej w Korei Południowej, medalistka Mistrzostw Polski w radioorientacji i orientacji sportowej),
- Kamil Gajewski – tenis ziemny, Sport Tenis Klub (II m. w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bytomiu, III m. w Letnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Świdniku),
- Oliwer Mueller – boks, KS Wisła Tczew (III m. w Mistrzostwach Polski Młodzików w Grudziądzu),
- Nikodem Wieczorkowski - pływanie UKS Dwójka Tczew (I m. w Mistrzostwach Polski Juniorów na 2500 m),
- Paulina Neubauer – pływanie, UKS Dwójka Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Juniorów na 800 m stylem dowolnym),
- Maria Kuchta - pływanie, UKS Dwójka Tczew (I m. w Zimowych Mistrzostwach Polski na dystansie 400 m. stylem zmiennym, II m. w Letnich Mistrzostwach Polski na dystansie 400 m. stylem zmiennym, II m. na Zimowych Mistrzostwach Polski na dystansie 400 m. stylem dowolnym),
- Daria Górska – tenis ziemny, Olimpia Poznań (I m w Mistrzostwach Polski Młodziczek w grze podwójnej, I m. w Halowych Mistrzostwach Polski w grze podwójnej, II m. w Halowych Mistrzostwach Polski w grze pojedynczej, drużynowe Mistrzostwo Polski Młodziczek). Łącznie w 2018 roku zdobyła 7 medali Mistrzostw Polski : 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe młodziczek.
- Zuzanna Golicka, jeździectwo, Sopocki Klub Jeździecki (II m. w Halowym Pucharze Polski dzieci i młodzieży Leszno 2018),
- Marcelina Kruża – lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Młodziczek w skoku wzwyż w Bełchatowie),
- Klaudia Wendowska - lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Młodzieczk w 5-boju w Suwałkach),
- Daniel Ławrynowicz – pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (I m. w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, II m indywidualnie i III m. w sztafecie w Mistrzostwach Polski Seniorów, II m. drużynowo i III m sztafet w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców, II m . sztafet Mistrzostw Europy Młodzieżowców, III m. w Akademickich Mistrzostwach Świata),
- Marcel Walkowiak– pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (III m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, III m. w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych),
- Piotr Ziółek – pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, II m sztafet i III m. indywidualnie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży)
- Zuzanna Ławrynowicz – pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, II m sztafet i III m. indywidualnie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży)
- Karol Arczewski – wioślarstwo, KW 1904 Poznań (I m. w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w czwórce podwójnej, II m. w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w dwójce podwójnej)
- Jakub Fedorowicz – wioślarstwo, tenis ziemny, Sopocki Tenis Klub (III m. w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetów, III m. w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, III m na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Kadetów, członek kadry narodowej Polskiego Związku Tenisowego).
Trenerzy:
- Damian Mielewczyk - boks, KS Wisła Tczew, trener Oliwera Muellera,
- Mariusz Marut - pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew, trener zawodników: Zuzanny Ławrynowicz, Marcela Walkowiaka, Piotra Ziółka),
- Rafał Górski – tenis ziemny, trener Darii Górskiej,
- Stefan Domienikowski – jeździectwo, trener Zuzanny Golickiej,
- Józef Krawczykiewicz – lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew – trener Klaudii Wendowskiej i Marceliny Kruży,
WYRÓŻNIENIA:
Zawodnicy:
- Zawodnicy radioorientacji sportowej, TSRS Tczew: Magdalena Rutkowska, Oskar Bonna,
- Zawodniczki piłki ręcznej MKS Sambor Tczew: Wiktoria Nobis, Laura Maury, Julia Kiwatrowska, Wiktoria Lis, Julia Jezierska, Milena Gowin, Kamila Brejska, Aleksandra Puckowska, Julia Bielińska, Julita Ciesielska, Julia Polenz, Weronika Solińska,
- Zawodnicy Arkadii Tczew, bilard: Arkadiusz Sząszor, Kamil Sząszor, Sandra Aftka,
Trenerzy:
- Robert Karnowski – piłka ręczna, MKS Sambor Tczew,
- Artur Wierzbicki – piłka ręczna, MKS Sambor Tczew.
Napisz komentarz
Komentarze