piątek, 29 marca 2024 00:22

(ZDJĘCIA, FILM) Udany rewanż szczypiornistek Sambora

W sobotę w hali II LO zmierzyły się dwie drużyny z czołówki I ligi grupy A, Sambora Tczew i MTS Kwidzyn. W pierwszej rundzie górą były kwidzynianki, wczoraj tczewianki potwierdziły zwycięstwem, że nie przypadkiem są tak wysoko w tabeli.
Magda Krajewska zdobyła w meczu z MTS Kwidzyn trzy bramki.

Autor: (tt)

Początek meczu rozpoczął się po myśli Sambora, szybko wychodząc na prowadzenie 2:0, by za chwilę oddać inicjatywę kwidzyniankom. Nie tylko odrobiły szybko stratę, ale i wyszły na prowadzenie 4:2. Szybki timeout uspokoił grę i do dwunastej minuty mecz był bardzo wyrównany. Kolejne minuty to popis tczewianek, które zdobyły sześć bramek i wyszły na prowadzenie 13:7. Drużyna z Powiśla w między czasie nie wykorzystała rzutu karnego. Jeszcze tylko kilka minut MTS dotrzymywał kroku rywalkom, które w końcówce pierwszej połowy prowadziły już 19:9. Wynik ustaliła Weronika Welland i pierwsza połowa to zdecydowane zwycięstwo Sambora 19:10.

Druga część spotkania to szybsza gra kwidzynianek, które za wszelką cenę starały się zmniejszyć rozmiary porażki. Do 47. minuty udało im się tylko utrzymać niekorzystny wynik, aby chwilę później mięć już 13 bramek straty. Szczypiornistki Sambora w 52. minucie prowadziły 32:19. Końcowe minuty to ponowna ambitna gra MTS, ustalając wynik spotkania na 34:25.

SPR Sambor Tczew - MTS Kwidzyn 34:25 (19:10)

Widzów: 200

SPR Sambor Tczew - Aneta Skonieczna (Julia Zwolak) – Patrycja Orzłowska (2), Julia Duszyńska (8), Julia Borkenhagen, Marta Śliwińska (4), Aleksandra Puckowska (2), Agnieszka Siekańska (3), Sylwia Neitsch, Aleksandra Rędzińska (4), Weronika Solińska, Aleksandra Juć (7), Monika Trawczyńska, Magda Krajewska (3)

MTS Kwidzyn: Markava, Kobyłko - Guziewicz (2), Stala (2), Kucharska, Gaura (1), Kaczmarek (4), Kupc (3), Niziałek (2), Borowska (1), Czapiewska (2), Szymańska (4), Zimoch (3), Wieland (1).

365-466

W pozostałych meczach zanotowany następujące wyniki: SMS ZPRP II Płock - K.S.AP-POZNAŃ 28:27 (13:13), MKS Karczew - SKF KPR Sparta Oborniki 26:19 (16:10)