czwartek, 28 marca 2024 11:10

(ZDJĘCIA) Mistrzostwa Polski Juniorek. Weekend piłki ręcznej w Tczewie.

W weekend w hali Szkoły Podstawowej nr 8 odbyły się eliminacje 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek. W trzydniowym turnieju wzięły udział drużyny: UKS Varsovia Warszawa, SPR Gdynia, SPR Sośnica II Gliwice oraz gospodarze rozgrywek Sambor Tczew. |
Piłkarki ręczne zajęły trzecie miejsce w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek

Autor: fot (tt)

Po emocjonujących meczach pierwsze miejsce w turnieju zajęły szczypiornistki SPR Gdynia. Drużyna Sambora Tczew po zwycięstwie nad Sośnice Gliwice zajęły trecie miejsce.

Piątek / 08.02.2019

Drużyna z Warszawy przez całą pierwszą połowę utrzymywały minimalną przewagę bramkową. W 34 minucie tczewiankom dało się doprowadzić do remisu 17:17, aby do 43 minuty tracić tylko 2-3 bramki. Początek ostatniego kwadransu drużyna Varsovii zagrała niezwykle skutecznie odskakując na sześć bramek, przewagę tę utrzymała do końca spotkania wygrywając 31:25.

Sambor Tczew- UKS Varsovia Warszawa 25:31 (13:16)

Sambor Tczew: Zwolak Julia (Gowin Milena, Megger Julia) - Lis Wiktoria (1), Borkenhagen Julia, Solińska Weronika (7), Puckowska Aleksandra (6), Cesarz Marcelina (3), Sasinowska Natalia, Gierszewska Klaudia (5), Brejska Kamila, Błeńska Sandra, Kiwatrowska Julia (2), Nobis Wiktoria, Polenz Julia (1)

UKS Varsovia Warszawa: Ciąćka Małgorzata (Borzyszkowska Nina) - Szczepanik Kinga, Strus Gabriela, Misiewicz Amelia, Ciborowska Maja (4), Janicka Aleksandra (4), Kuryłek Aleksandra (4), Jabłońska Julita (4), Pyszko Barbara (3), Cebula Małgorzata (4), Bednarowicz Magdalena, Dworniczuk Julia (8)

SPR Gdynia - SPR Sośnica II Gliwice 23:22 (11:15)

Sobota / 09.02.2019

Aby zachować szanse na awans ten mecz musiał być wygrany. Cel ten realizowany był konsekwentnie przez prawie pierwszą połowę. Jednak ostatnie minuty to trzy bramki najskuteczniejszej zawodniczki z Gliwic Weroniki Klich, która wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie po trzydziestu minutach 14:13. W 43 minucie Samborzanki ponownie wychodzą na prowadzenie 18:17 i do końca meczu dominują na w tczewskiej hali. Ostatecznie wygrywają 27:21. Najskuteczniejszą zawodniczką Sambora w tym meczu jest Aleksandra Puckowska z ośmioma bramkami. Można także nadmienić, iż drużyna z Gliwic we wszystkich swoich spotkaniach pierwsza połowie zawsze wygrywała, jednak ani razu nie odniosła sukcesu w całym meczu.

Sambor Tczew - SPR Sośnica II Gliwice 27:21 (13:14)

Sambor Tczew: Zwolak Julia (Gowin Milena) - Borkenhagen Julia, Solińska Weronika (7), Puckowska Aleksandra (8), Cesarz Marcelina (4), Sasinowska Natalia, Gierszewska Klaudia (4), Błeńska Sandra, Kiwatrowska Julia, Nobis Wiktoria (3), Polenz Julia (1)

SPR Sośnica II Gliwice: Wieczorek Paulina (Krawczyńska Klaudia) - Zubek Dominika (1), Stuchlik Aleksandra (1), Zalewska Weronika (1), Klich Weronika (7), Markiewicz Aleksandra (4), Powyszyńska Wiktoria (4), Łukaszewicz Julia (1), Drozdowska Natalia, Skubacz Julia, Wesołowska Weronika (1), Suda Wiktoria, Smodis Hanna (1)

UKS Varsovia Warszawa - SPR Gdynia 28:32 (14:16)

Niedziela / 10.02.2019

Ostatni mecz z niepokonaną w tym turnieju drużyna z Gdyni był dużą przeszkodą, jednak to drużyna z Tczewa musiała wykazać większą wole walkę. Mecz rozpoczął się jednak nie pomyśli tczewianek. Już w siódmej minucie było 1:5 dla drużyny z Trójmiasta. Sambor jednak stopniowo zmniejszał rozmiary aby w 30 minucie Kiwatrowska Julia ustaliła wynik pierwszej połowy 12:12. Większość drugiej połowy nie zmienne szczęście dla oby drużyn. Sambor prowadził w 37 minucie 15:14, jednak w większości większą liczbę bramek miały gdynianki. Jeszcze 56. minucie wynik 21:22 nie dawał pewności wygranej żadnej z drużyn. Jednak to SPR Gdynia zdobywa trzy bramki, tracąc tylko jedną i zapewnił sobie zwycięstwo w spotkaniu jak i całym turnieju.

Sambor Tczew - SPR Gdynia 21:25 (12:12)

Sambor Tczew: Zwolak Julia (Gowin Milena, Megger Julia) - Borkenhagen Julia (1), Solińska Weronika (8), Puckowska Aleksandra (2), Cesarz Marcelina (1), Sasinowska Natalia, Gierszewska Klaudia (3), Brejska Kamila, Błeńska Sandra, Kiwatrowska Julia (3), Nobis Wiktoria (2), Polenz Julia (1)

SPR Gdynia: Nowakowska Maja - Witkowska Wiktoria (5), Piskorowska Martyna (3), Kamińska Klaudia, Bielska Magdalena (3), Mielewczyk Matylda (2), Haric Gabriela (1), Peplińska Paulina (1), Nowakowska Maja, Kalecińska Laura (6), Kopańska Paulina (2), Petroll Andżelika (2)

SPR Sośnica II Gliwice - UKS Varsovia Warszawa 23:27 (15:14)