Wtorek, 23.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

(ZDJĘCIA) W Pelplinie obchodzono Światowy Dzień Kociewia! Przy okazji podpisano porozumienie o współpracy z inną gminą

  • 08.02.2019, 07:41 (aktualizacja 08.02.2019, 07:48)
  • red.
(ZDJĘCIA) W Pelplinie obchodzono Światowy Dzień Kociewia! Przy okazji podpisano porozumienie o współpracy z inną gminą Piotr Hibner/Urząd Miasta i Gminy Pelplin
Podziel się:
Oceń:
10 lutego Kociewiacy na całym świecie obchodzą swoje święto. Przy tej okazji 7 lutego br. w Pelplinie miały miejsce uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Kociewia. W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie przez cały dzień miały miejsce warsztaty regionalne oraz prezentacje dla uczniów gminnych szkół oraz przedszkoli z udziałem Kociewskiego Zespołu Regionalnego Burczybas.

O godz. 17 rozpoczęła się uroczysta Gala Kociewska, podczas której tłum zebrany na sali mógł podziwiać kociewskie zespoły folklorystyczne prezentujące typowe dla regionu muzykę oraz taniec. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

justvision
justvision
justvision

Kulminacyjnym momentem wydarzenia było uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Pelplin i Gminą Skarszewy, którego sygnatariuszami byli burmistrzowie Mirosław Chyła oraz Jacek Pauli. Umowa pozwoli na zacieśnienie więzi między oboma samorządami w zakresie rozwoju edukacji, kultury i nauki oraz promocji turystyki. Burmistrzowie wyrazili nadzieję na konsekwentną, wspólną pracę na rzecz całego regionu kociewskiego.
 

red.

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe