Wtorek, 23.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Coś dla każdego majsterkowicza

  • 07.02.2019, 11:03
  • artykuł sponsorowany
Coś dla każdego majsterkowicza
Podziel się:
Większość facetów lubi spędzać czas czy to w garażu czy warsztacie czy ogrodzie. Majsterkują oni przy samochodzie, czy realizują własne projekty. Taka ich natura. Są też złotymi rączkami, wszystko potrafią naprawić.

Raj facetówJednak z tym bywa różnie, czasem po ich naprawach trzeba wezwać więcej fachowców niż do pierwszej awarii. Nie można ich jednak za to obwiniać. Taka jest po prostu męska natura, staramy się radzić sobie sami, a czasem próbujemy zaimponować zdolnościami i być bohaterami rodem z filmów. Każdy bohater powinien mieć super moce. W przypadku majsterkowicza powinien być to super wyposażony warsztat. Nie powinno w nim brakować narzędzi i sprzętu potrzebnego do realizacji zadań. Jednym z takich urządzeń jest kompresor 50 l. Jest to urządzenie bardzo wielofunkcyjne i przydatne w każdym garażu i warsztacie
 

Co możemy robić przy pomocy kompresora ?Kompresora użyjemy nie tylko do pompowania opon czy to w samochodzie czy rowerze. Do tego urządzenia jest bardzo wiele urządzeń i osprzętu. Za jego pomocą możemy zasiać klucze pneumatyczne dzięki którym możemy szybciej i bez wysiłku odkręcić koło w samochodzie czy każdy inny element. W domowym warsztacie wystarczający będzie kompresor o pojemności 50l. Możemy do niego dokupić czy to szlifierkę czy piłę pneumatyczną, dzięki której możemy ciąć ciszej i efektywniej. Jeśli wykonujemy remont i potrzebujemy młota pneumatycznego, nic trudnego. Jest on o wiele bardziej efektywny, wyburza szybciej i efektywniej. Ponadto pracuje nieco ciszej niż elektryczny. Ponadto dzięki długiemu przewodowi możemy również wydmuchiwać wszelkie zanieczyszczenia z normalnie niedostępnych miejsc. Zastosowań jest wiele wystarczy wybrać tylko taki osprzęt jaki jest nam potrzebny i nic poza tym.
 

Co warto ocenićWybierając kompresor pamiętać należy że są ich dwa rodzaje, zarówno olejowe jak i bezolejowe. Olejowe chłodzą i smarują tłoki które wytwarzają ciśnienie i dbają o ich odpowiednią pracę. Jeśli chodzi o te bezolejowe, tutaj tłoki są zbudowane z materiałów sztucznych które mają ograniczone właściwości tarcia, dzięki temu nie jest konieczne smarowanie. Wybierając kompresor warto zwrócić uwagę na jego wielkość i generowane ciśnienie, od tego bowiem zależy jakie urządzenia będzie można zasilać za jego pomocą. Dobór kompresora musi być przemyślany, ponieważ nie warto kupować bardzo dużego i drogiego a ponadto nie może on być też zbyt mały jeśli mamy w planach dużo prac z jego udziałem.

artykuł sponsorowany

Pozostałe