Środa, 21.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca

PILNE. Od lipca br. na ulicach Tczewa nowy przewoźnik. Meteor przegrał...

  • 06.02.2019, 10:19 (aktualizacja 06.02.2019, 13:30)
  • (KU)
PILNE. Od lipca br. na ulicach Tczewa nowy przewoźnik. Meteor przegrał...
Podziel się:
Oceń:
Od lipca br. usługi transportu zbiorowego w Tczewie będzie świadczyć firma Przewozy Autobusowe Gryf sp. z o.o. z siedzibą w Żukowie. To wynik postępowania negocjacyjnego, którego wyniki oficjalnie ogłoszono 6 lutego br. w siedzibie Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie. Zgodnie z postawionymi wymogami, nowy przewoźnik musi wykazać się taborem nie starszym niż 14 lat.

Umowa, którą w najbliższych dniach podpiszą przedstawiciele Gryfa oraz ZUK w Tczewie, będzie obowiązywać przez 1,5 roku.

- Od połowy grudnia rozpoczęliśmy negocjacje z trzema przewoźnikami, czyli firmami Meteor, Arriva i Gryf - mówi Przemysław Boleski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie. - Zaproponowaliśmy im współpracę i przedstawiliśmy warunki, które dotyczą liczby kilometrów, przychodów z biletów i obostrzeń jakich wymagamy do tego rodzaju usług. Firmy przygotowały się bardzo rzetelnie i przedstawiły nam swoje analizy. Po szeregu spotkań i negocjacji, firma Gryf z Żukowa, która świadczy usługi na terenie Trójmiasta, została wyłoniona i będzie jeździć na terenie Tczewa.

Zgodnie z postawionymi wymogami, nowy przewoźnik musi wykazać się taborem nie starszym niż 14 lat (jednocześnie nie określono wymogu średniej wieku). Przedstawiciele Gryfa zapewniają, że wszystkie przygotowane autobusy będą niskopodłogowe, ok. 60 proc. taboru będzie wyposażone w klimatyzację.

- Byliśmy ograniczeni kwotą, dlatego staraliśmy się być dla przewoźników racjonalnym partnerem. Zaproponowaliśmy rozwiązanie, które nie wpływa diametralnie na stawki. Z uwagi na krótki czas trwania umowy nie narzucaliśmy kolorystyki autobusów, ale apelowaliśmy, aby były one w stonowanej i zbliżonej kolorystyce - mówi dyrektor ZUK. - Gryf zadeklarował sprowadzenie do Tczewa Mercedesów oraz MAN-ów.

Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców ma zostać oddany system monitorowania pojazdów i informowania pasażerów o rzeczywistym czasie odjazdu autobusów, który będzie działać za pośrednictwem aplikacji na telefony. (...)

 

(KU)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Arte
Arte 10.02.2019, 20:21
Mam nadzieję że będzie lepiej, tabor Meteora to jakaś porażka, w lecie przy otwartym oknie o 5tej rano gdy zaczynają się kursy nie dało się spać.
Ajn
Ajn 06.02.2019, 13:44
To będą many ex PKS gdansk które jeździły na liniach w pruszczu. Barwy gdańskie. Na pewno zmiana będzie na plus. Poniżej poziomu meteora zejść się już nie da. Wisienką na torcie będą przegubowce. Jestem pozytywnie nastawiony, musi być lepiej.
Annon
Annon 06.02.2019, 11:39
Pożyjemy, zobaczymy

Pozostałe