Wtorek, 23.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Kolejna kontrola autobusów, kolejne dowody zatrzymane... Jutro poznamy nowego, tczewskiego przewoźnika?

  • 05.02.2019, 20:27 (aktualizacja 05.02.2019, 21:40)
  • Karol Uliczny
Kolejna kontrola autobusów, kolejne dowody zatrzymane... Jutro poznamy nowego, tczewskiego przewoźnika?
Podziel się:
Oceń:
W środowy poranek mieszkańcy poznają przewoźnika, który będzie świadczyć usługi transportu publicznego w Tczewie do końca 2020 r. Obecny, firma Meteor, kolejny raz został ukarany odebraniem dowodów rejestracyjnych z powodu usterek stwierdzonych w autobusach realizujących kursy. Cierpliwość inspekcji transportu drogowego powoli się kończy.

Kontrolerzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Gdańsku kolejny raz wzięli pod lupę tabor lokalnego przewoźnika. W wyniku kontroli przeprowadzonej 29 stycznia br., zatrzymano dwa dowody rejestracyjne pojazdów należących do Meteora. 

justvision
justvision
justvision

- W sumie skontrolowaliśmy trzy autobusy. W dwóch przypadkach nasze działania ujawniły usterki, m.in. oświetlenia, stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Z tego powodu zatrzymaliśmy dowody rejestracyjne dwóch pojazdów - informuje Przemysław Gradomski, naczelnik wydziału inspekcji WITD w Gdańsku. - To kolejna kontrola pomorskich inspektorów transportu drogowego skutkująca zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych z powodu uchybień w stanie technicznym pojazdów należących do tego przewoźnika. Nie wykluczamy podjęcia kolejnych działań sprawdzających.

Przypomnijmy, że WITD kilkukrotnie karała Meteora odebraniem dowodów rejestracyjnych. O problemach z utrzymaniem taboru w odpowiednim stanie zrobiło się głośno na przełomie 2017/18 r. W jednym z przypadków działania inspektorów zakończyły się zawiadomieniem prokuratury, po tym jak przewoźnik przedstawił aktualne badania techniczne pojazdów, których sprawność podważyli pracownicy inspektoratu. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stefan
stefan 07.02.2019, 01:16
Proszę nie mydlić oczu, że problem wyszedł na przełomie lat 2017/18, bo problem jest znany praktycznie od zawsze, tylko rumcajs i załoga zlewali te informacje ciepłym moczem. Teraz, kiedy dni meteora są policzone, to wydział UM się tym niby zajmuje.
ajw
ajw 06.02.2019, 00:22
Zobaczymy kto będzie tym nowym przewoźnikiem. Jeśli znowu meteor to nawet nie chce mi się tego komentować.
ccc
ccc 06.02.2019, 10:22
No jak to kto Gryf z Żukowa, Wszyscy o tym wiedzą, nawet nie komentuje dlaczego tutaj nic nie ma...
Luc
Luc 05.02.2019, 22:30
Brak światła stopu, nie dają kierunków i rozmawiają przez telefon...
KulturalnyKociewiak
KulturalnyKociewiak 06.02.2019, 08:01
Haha, a jak dać kierunek skoro nie działa? Jak puszczam autobus z zatoczki to zawsze mi się śmiać chce jak włączają awaryjne, żeby podziękować. W sumie taki śmiech przez łzy, bo widać wtedy, że tylko z jednej strony działają. Niby miło ze strony kierowcy ale to jest tragedia

Pozostałe