Wtorek, 23.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

W ubiegłym roku tczewscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 301 sprawców przestępstw

  • 30.01.2019, 10:28
  • Karol Uliczny
W ubiegłym roku tczewscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 301 sprawców przestępstw poglądowe
Podziel się:
Oceń:
28 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie odbyła się odprawa roczna, w której uczestniczył pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, insp. Krzysztof Kozelan. Podczas odprawy podsumowano i omówiono ubiegłoroczną pracę całej jednostki.

Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Dariusz Krasula wraz ze swoim zastępcą, mł. insp.
Mariuszem Cybulskim podsumowali pracę policjantów w 2018 r. Złożyli podziękowania za pracę policjantów oraz pracowników cywilnych tczewskiej komendy oraz za zaangażowanie w wykonywanie obowiązków.

W ub. roku na terenie powiatu tczewskiego wszczęto 3095 postępowań - to o 858 więcej niż w roku 2017.

justvision
justvision
justvision

- Wykrywalność przestępstw kryminalnych odnotowaliśmy na poziomie 67,8 proc. To o 5,7 proc. lepszy wynik niż w 2017 r. – mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. -  Odnotowaliśmy 836 przestępstw najbardziej dokuczliwych społecznie, zatrzymaliśmy 127 osób
poszukiwanych. To o 12 osób więcej niż w 2017 r. Ponadto w zeszłym roku policjanci zatrzymali 301 sprawców na gorącym uczynku przestępstwa.

W ocenianym okresie mundurowi odnotowali 8 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W sumie na terenie powiatu doszło do 145 wypadków, w których 186 osób zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z dróg powiatu tczewskiego 50 nietrzeźwych kierujących, przeprowadzając 18898 badań na zawartość alkoholu. Zatrzymano 25 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Podsumowując odprawę  zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku ocenił pozytywnie pracę tczewskich policjantów i pracowników cywilnych, dziękując jednocześnie za wkład w osiągnięte wyniki.

 

Karol Uliczny

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe