piątek, 29 marca 2024 12:00
Reklama
Reklama

W sobotę w CKiS gratka dla kinomanów. Będzie można obejrzeć najlepsze niezależne krótkie filmy świata

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na 12. GRAND OFF. Najlepsze niezależne krótkie filmy świata. Już po raz szósty będziemy gościć festiwal w Tczewie.
W sobotę w CKiS gratka dla kinomanów. Będzie można obejrzeć najlepsze niezależne krótkie filmy świata
"Wewnątrz ścigam się"

Na początku lutego w Centrum Kultury i Sztuki będzie można obejrzeć najciekawsze produkcje niezależne z całego świata. Jak zawsze będą to projekcje tylko filmów nagrodzonych.

W tegorocznej edycji do Warszawy nadesłano ponad 3500 filmów. Komisja Nominacyjna spośród nadesłanych dzieł wybrała 55 filmów w 11 kategoriach. O wyborze najlepszych filmów zadecydowała, podczas Festiwalu w grudniu 2018, międzynarodowa Kapituła składająca się z kilkudziesięciu znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z kilkudziesięciu krajów.


2 lutego (sobota), godz. 16
Sala widowiskowa CKiS
Wstęp wolny


PROGRAM:

Najlepszy Scenariusz – „Ojciec Adnana”
Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.
 
Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Film Fabularny – „Przeniesienie”
Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.
 
Najlepsze Zdjęcia i Najlepszy montaż – „Wewnątrz ścigam się”
Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.
 
Najlepsza Rola Męska i Najlepsza Scenografia – „Osobliwe zdolności pana Mahlera”
NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem. Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym...
 
Najlepsza Rola Kobieca – „Myślę, że się w tobie podkochuję”
13-letnia Nadja poznaje przez internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w „realu”. Ale kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie nagich fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.
 
Najlepszy Film Dokumentalny – „Abramek wrócił sam”
Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Góry Kalwarii i szwoleżerem z Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.
 
Najlepszy Film Animowany – „Koncert ognia”
Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?
 
Najlepszy Film Polski – „Mleko”

Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama