Wtorek, 23.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

W sobotę w CKiS gratka dla kinomanów. Będzie można obejrzeć najlepsze niezależne krótkie filmy świata

  • 28.01.2019, 12:14 (aktualizacja 28.01.2019, 12:25)
  • (KU)
W sobotę w CKiS gratka dla kinomanów. Będzie można obejrzeć najlepsze niezależne krótkie filmy świata "Wewnątrz ścigam się"
Podziel się:
Oceń:
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na 12. GRAND OFF. Najlepsze niezależne krótkie filmy świata. Już po raz szósty będziemy gościć festiwal w Tczewie.

Na początku lutego w Centrum Kultury i Sztuki będzie można obejrzeć najciekawsze produkcje niezależne z całego świata. Jak zawsze będą to projekcje tylko filmów nagrodzonych.

W tegorocznej edycji do Warszawy nadesłano ponad 3500 filmów. Komisja Nominacyjna spośród nadesłanych dzieł wybrała 55 filmów w 11 kategoriach. O wyborze najlepszych filmów zadecydowała, podczas Festiwalu w grudniu 2018, międzynarodowa Kapituła składająca się z kilkudziesięciu znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z kilkudziesięciu krajów.


2 lutego (sobota), godz. 16
Sala widowiskowa CKiS
Wstęp wolny


PROGRAM:

Najlepszy Scenariusz – „Ojciec Adnana”
Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.
 
Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Film Fabularny – „Przeniesienie”
Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.
 
Najlepsze Zdjęcia i Najlepszy montaż – „Wewnątrz ścigam się”
Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.
 
Najlepsza Rola Męska i Najlepsza Scenografia – „Osobliwe zdolności pana Mahlera”
NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem. Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym...
 
Najlepsza Rola Kobieca – „Myślę, że się w tobie podkochuję”
13-letnia Nadja poznaje przez internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w „realu”. Ale kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie nagich fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.
 
Najlepszy Film Dokumentalny – „Abramek wrócił sam”
Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Góry Kalwarii i szwoleżerem z Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.
 
Najlepszy Film Animowany – „Koncert ognia”
Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?
 
Najlepszy Film Polski – „Mleko”

Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.

 

(KU)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe