sobota, 20 kwietnia 2024 12:31

Sambor nie wykorzystał szansy

26 stycznia w hali II LO szczypiorniści Sambor Tczew podejmowali drużynę SPR GKS Żukowo. Przed spotkaniem gospodarze na swoim koncie mieli dwa punkty, goście piętnaście, zajmując miejsce w środkowej części tabeli.
W sobotnim spotkaniu to drużyna z Żukowa wywiozła z Tczewa cenne punkty.

Autor: fot (tt)

Mecz rozpoczął się po myśli gości, którzy zdobywając dwie pierwsze bramki utrzymywali przez prawie pierwszą połowę delikatną przewagę. Dopiero w 26. minucie Sambor doprowadził do remisu 9:9 po rzucie karnym Michała Orzechowskiego. Jednak do szatni w lepszych nastrojach schodzili goście zdobywając dwie bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:11.

Początek drugiej połowy to kopia sytuacji z pierwszej połowy. GKS Żukowo zdobywa tym razem aż trzy bramki odskakując już na pięć punktów. Ta przewaga praktycznie utrzymywała się aż do końca meczu. W ostatniej minucie rozmiary porażki zniwelował Łukasz Szala zdobywając dwie bramki i ustalając wynik spotkania 22:26. Najwięcej bramek dla Sambora w tym meczu zdobył Michał Orzechowski – siedem, dla GKS Żukowo Grzegorz Dorsz – dwanaście.

W klasyfikacji łącznej strzelców I Ligii po jedenastu kolejkach najwyższe czternaste miejsce zajmuje Michał Orzechowski z 55. bramki, a w czołowej trzydziestce jest jeszcze Łukasz Sieg – 17 miejsce i 50 bramek oraz Michał Chyła - 23 miejsce i 44 bramek.

Wyniki pozostałych meczów 11 kolejki: KS Meble Wójcik Elbląg - OKPR Warmia Energa Olsztyn 26:28 (13:15), CKS Jurand Ciechanów - SMS ZPRP Gdańsk 29:35 (13:15), Gwardia Koszalin - MKS Nielba Wągrowiec 22:23 (14:12), KS Stal Gorzów - MKS Mazur Sierpc 22:20 (11:7)

MKS Sambor Tczew – SPR GKS Żukowo 22:26 (9:11)

MKS Sambor Tczew: Łukasz Skowron (Przemysław Kądziela) – Szymon Kurczyński, Michał Chyła (5), Łukasz Szala (5), Łukasz Sieg, Mateusz Daszek, Michał Jędryszek, Michał Orzechowski (7), Kacper Saraczyn (3), Krzysztof Czarnecki, Damian Nowak (2), Tomasz Brzoza

SPR GKS Żukowo: Żurawski (Muńko) – Gądek (6), Radecki (1), Dorsz (12), Woźniak, Pieczonka (1), Hajnos (2), Benkowski (2), Didyk (2), Reseman