Niedziela, 16.06.2019
Trops Tczew
Trops Tczew
Trops Tczew

Opublikowano ogólnopolski ranking najlepszych szkół. Które miejsca zajęły placówki z powiatu tczewskiego?

  • 11.01.2019, 07:55
  • Karol Uliczny
Opublikowano ogólnopolski ranking najlepszych szkół. Które miejsca zajęły placówki z powiatu tczewskiego?
Podziel się:
Oceń:
Szkoły średnie z terenu powiatu tczewskiego na odległych miejscach w corocznym rankingu portalu edukacyjnego Perspektywy. Najwyższe miejsce w gronie pomorskich szkół zajął „Katolik” - był 17. w kategorii liceów. Wśród techników najlepiej wypadło to przy ZSE, zajmując 29. pozycję w województwie.

- Dobra szkoła to taka, do której i nauczyciel, i uczeń przychodzą z przyjemnością - podkreśliła Regina Lewkowicz, dyrektorka zwycięskiego XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Uroczysta gala podsumowująca 21. edycję Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, odbyła się 10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie. Kilkanaście godzin wcześniej, autorzy corocznego zestawienia, w którym porównuje się wyniki maturalne oraz osiągnięcia podczas olimpiad, opublikowali na swojej stronie zestawienie ok. 1500 szkół według uzyskanej punktacji. 

Jak w corocznym rankingu wypadły placówki z powiatu tczewskiego? Przełomu w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia nie było. Nasze szkoły sklasyfikowano na odległych pozycjach w obu kategoriach. Według Perspektyw, najlepszym liceum w regionie jest Uniwersyteckie Kat. Liceum Ogólnokształcące im. Jadwigi Królowej w Tczewie, które znalazło się na 292. miejscu w Polsce i 17. w województwie pomorskim. Niestety Katolik zanotował spadek w stosunku do ub. roku aż o 111 pozycji. W województwie najlepsze wyniki osiągnęły III LO z Oddz. Dwujęz. im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (4 m. w Polsce) oraz VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni. 

Na pocieszenie w pierwszej „500” utrzymało się I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie, które 483. pozycję w kraju (26. w województwie) podzieliło z... I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach (woj. lubelskie). Pozostałe licea z powiatu sklasyfikowano poza pierwszym „1000”. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe