Wtorek, 19.03.2019

Opublikowano ogólnopolski ranking najlepszych szkół. Które miejsca zajęły placówki z powiatu tczewskiego?

  • 11.01.2019, 07:55
  • Karol Uliczny
Opublikowano ogólnopolski ranking najlepszych szkół. Które miejsca zajęły placówki z powiatu tczewskiego?
Podziel się:
Oceń:
Szkoły średnie z terenu powiatu tczewskiego na odległych miejscach w corocznym rankingu portalu edukacyjnego Perspektywy. Najwyższe miejsce w gronie pomorskich szkół zajął „Katolik” - był 17. w kategorii liceów. Wśród techników najlepiej wypadło to przy ZSE, zajmując 29. pozycję w województwie.

- Dobra szkoła to taka, do której i nauczyciel, i uczeń przychodzą z przyjemnością - podkreśliła Regina Lewkowicz, dyrektorka zwycięskiego XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Uroczysta gala podsumowująca 21. edycję Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, odbyła się 10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie. Kilkanaście godzin wcześniej, autorzy corocznego zestawienia, w którym porównuje się wyniki maturalne oraz osiągnięcia podczas olimpiad, opublikowali na swojej stronie zestawienie ok. 1500 szkół według uzyskanej punktacji. 

DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ

Jak w corocznym rankingu wypadły placówki z powiatu tczewskiego? Przełomu w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia nie było. Nasze szkoły sklasyfikowano na odległych pozycjach w obu kategoriach. Według Perspektyw, najlepszym liceum w regionie jest Uniwersyteckie Kat. Liceum Ogólnokształcące im. Jadwigi Królowej w Tczewie, które znalazło się na 292. miejscu w Polsce i 17. w województwie pomorskim. Niestety Katolik zanotował spadek w stosunku do ub. roku aż o 111 pozycji. W województwie najlepsze wyniki osiągnęły III LO z Oddz. Dwujęz. im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (4 m. w Polsce) oraz VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni. 

Na pocieszenie w pierwszej „500” utrzymało się I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie, które 483. pozycję w kraju (26. w województwie) podzieliło z... I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach (woj. lubelskie). Pozostałe licea z powiatu sklasyfikowano poza pierwszym „1000”. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe