Denerwująca usterka na niedawno przebudowanym skrzyżowaniu. Czy zostanie usunięta?

  • 09.01.2019, 13:56
  • Karol Uliczny
Denerwująca usterka na niedawno przebudowanym skrzyżowaniu. Czy zostanie usunięta? przesłane przez Czytelnika

Podziel się:

Oceń:

Po opadach, sporej wielkości kałuża utrudnia poruszanie się w obrębie niedawno przebudowanego skrzyżowania przy tczewskim dworcu. Miejski Zarząd Dróg zapewnia, że wykonawca zadania usunie usterkę na wiosnę.

Skrzyżowanie al. Zwycięstwa, ulicy Pomorskiej oraz Gdańskiej przebudowano w ramach III etapu gruntownej modernizacji ostatniej z nich. Inwestycję zakończono w październiku ub. roku, wtedy też na rozwidlenie przy tczewskim dworcu wrócili piesi, autobusy i auta osobowe. Po pewnym czasie Czytelnicy GT wyłapali niedociągnięcia, które utrudniają życie zarówno pieszym jak i rowerzystom. Chodzi o sporej wielkości kałużę, która tworzy się po opadach u zbiegu ul. Gdańskiej i al. Zwycięstwa (od strony apteki), tuż przy ścieżce rowerowej oraz pasach.

- Temat jest nam znany i został odnotowany jako usterka przy odbiorze zadania – informuje Marcin Górny, kierownik MZD w Tczewie. – Okazało się, że wykonany spadek jest niedostateczny, by odprowadzić gromadzącą się w tym miejscu wodę. W ramach robót gwarancyjnych, firma realizująca tę inwestycję została zobowiązana do wykonania dodatkowego wpustu deszczowego, który rozwiąże problem.

Kierownik MZD zapewnia, że prace odbędą się bez ingerencji w niedawno wylany asfalt, jedynie w granicach potrzebnego wpustu. Prace zostaną wykonane wiosną tego roku.

Karol Uliczny

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz
Mariusz 10.01.2019, 08:37
ta kałuża była tam od lat, pewnie tak musi być
Tekla
Tekla 09.01.2019, 20:48
Do wiosny to zapadnie się reszta skrzyżowania i będzie równo :)
ja
ja 09.01.2019, 16:28
I etap JN też jest spaprany juz kilka razy ludzie o tym pisali i nikt nic nie robi już pewnie gwarancja minęła i mają to w [email protected] tak trwoni się nasze pieniądze

Pozostałe