Niedziela, 16.06.2019
Trops Tczew
Trops Tczew
Trops Tczew

Tczewianie z medalami Pro Domo Trsoviensi. Część radnych wstrzymała się od głosu. "Sami je sobie przyznajemy"

  • 09.01.2019, 07:59 (aktualizacja 09.01.2019, 08:39)
  • Karol Uliczny
Tczewianie z medalami Pro Domo Trsoviensi. Część radnych wstrzymała się od głosu. "Sami je sobie przyznajemy" Tomasz Tobiański (po lewej) od dwóch lat organizuje cykliczną imprezę biegową pod nazwą Parkrun, w której regularnie sam uczestniczy.
Podziel się:
Oceń:
Magdalena Kubicka – Netka oraz Tomasz Tobiański zostaną uhonorowani medalami Pro Domo Trsoviensi. O wyróżnieniu dwójki tczewian zadecydowali radni podczas grudniowej sesji Rady Miasta. Decyzja o przyznaniu medali nie zapadła jednak jednogłośnie.

Pro Domo Trsoviensi to wyróżnienie przyznawane za szczególne osiągnięcia dla miasta. 

Magdalena Kubicka – Netka, jako dyrygent Harcerskiej Orkiestry Dętej została wyróżniona za promocję Tczewa na arenie międzynarodowej, promowanie kultury wśród mieszkańców Tczewa i okolic oraz wychowywanie kolejnych pokoleń muzyków. Od 16 lat prowadzi zespół ok. 50 młodych muzyków. Dba o ich umiejętności muzyczne oraz wychowanie w duchu harcerskich ideałów. Jest zasłużonym instruktorem Chorągwi Gdańskiej. Ponadto od 2011 roku pracuje w Zespole Szkół Katolickich, gdzie naucza muzyki oraz podstaw przedsiębiorczości. O przyznanie medalu wnioskowali członkowie Harcerskiej Orkiestry Dętej w Tczewie wraz z komendantem Szczepu im. Stanisława Moniuszki  dh Norbertem Jatkowskim. 

Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu Tomasz Tobiański, jest pomysłodawcą i założycielem Stowarzyszenia „Biegający Tczew”, które w tym roku obchodzi swoje 5 –lecie. Od dwóch lat organizuje cykliczną imprezę biegową pod nazwą Parkrun. Został wyróżniony za działalność sportową oraz promowanie sportu  w środowisku młodzieży szkolnej i aktywnego trybu życia wśród mieszkańców Tczewa. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tczewiak
Tczewiak 11.01.2019, 10:44
Pana Tobiańskiego powinno się nagrodzić przede wszystkim za „pracowitość”, wszak pokazał, że można z sukcesem pracować na kilku publicznych posadach, ba nawet w tym samym czasie. Moim zadaniem taką „pracowitość” należałoby uhonorować specjalnym odznaczeniem, np. „PRACUŚ ROKU”. Natomiast relację z wręczenia takiej nagrody proponowałbym opublikować na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej, moja propozycja nazwy tej strony to: LODZIARZE.PL
gość
gość 22.01.2019, 14:59
Święta prawda oj prawda, nam zwykłym ludziom nie uda się pracować w kilku miejscach naraz i jeszcze się za to nagradzać

Pozostałe