Wtorek, 19.03.2019

Tczewianie z medalami Pro Domo Trsoviensi. Część radnych wstrzymała się od głosu. "Sami je sobie przyznajemy"

  • 9.01.2019, 07:59 (aktualizacja 09.01.2019 08:39)
  • Karol Uliczny
Tczewianie z medalami Pro Domo Trsoviensi. Część radnych wstrzymała się od głosu. "Sami je sobie przyznajemy" Tomasz Tobiański (po lewej) od dwóch lat organizuje cykliczną imprezę biegową pod nazwą Parkrun, w której regularnie sam uczestniczy.
Podziel się:
Oceń:
Magdalena Kubicka – Netka oraz Tomasz Tobiański zostaną uhonorowani medalami Pro Domo Trsoviensi. O wyróżnieniu dwójki tczewian zadecydowali radni podczas grudniowej sesji Rady Miasta. Decyzja o przyznaniu medali nie zapadła jednak jednogłośnie.

Pro Domo Trsoviensi to wyróżnienie przyznawane za szczególne osiągnięcia dla miasta. 

Magdalena Kubicka – Netka, jako dyrygent Harcerskiej Orkiestry Dętej została wyróżniona za promocję Tczewa na arenie międzynarodowej, promowanie kultury wśród mieszkańców Tczewa i okolic oraz wychowywanie kolejnych pokoleń muzyków. Od 16 lat prowadzi zespół ok. 50 młodych muzyków. Dba o ich umiejętności muzyczne oraz wychowanie w duchu harcerskich ideałów. Jest zasłużonym instruktorem Chorągwi Gdańskiej. Ponadto od 2011 roku pracuje w Zespole Szkół Katolickich, gdzie naucza muzyki oraz podstaw przedsiębiorczości. O przyznanie medalu wnioskowali członkowie Harcerskiej Orkiestry Dętej w Tczewie wraz z komendantem Szczepu im. Stanisława Moniuszki  dh Norbertem Jatkowskim. 

Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu Tomasz Tobiański, jest pomysłodawcą i założycielem Stowarzyszenia „Biegający Tczew”, które w tym roku obchodzi swoje 5 –lecie. Od dwóch lat organizuje cykliczną imprezę biegową pod nazwą Parkrun. Został wyróżniony za działalność sportową oraz promowanie sportu  w środowisku młodzieży szkolnej i aktywnego trybu życia wśród mieszkańców Tczewa. (...)

DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ

Karol Uliczny

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tczewiak
Tczewiak 11.01.2019, 10:44
Pana Tobiańskiego powinno się nagrodzić przede wszystkim za „pracowitość”, wszak pokazał, że można z sukcesem pracować na kilku publicznych posadach, ba nawet w tym samym czasie. Moim zadaniem taką „pracowitość” należałoby uhonorować specjalnym odznaczeniem, np. „PRACUŚ ROKU”. Natomiast relację z wręczenia takiej nagrody proponowałbym opublikować na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej, moja propozycja nazwy tej strony to: LODZIARZE.PL
gość
gość 22.01.2019, 14:59
Święta prawda oj prawda, nam zwykłym ludziom nie uda się pracować w kilku miejscach naraz i jeszcze się za to nagradzać

Pozostałe