Niedziela, 16.06.2019
Trops Tczew
Trops Tczew
Trops Tczew

Spore nieprawidłowości w jednym z tczewskich escape roomów. Druzgocące wyniki kontroli na Pomorzu!

  • 09.01.2019, 07:38 (aktualizacja 09.01.2019, 10:01)
  • Karol Uliczny
Spore nieprawidłowości w jednym z tczewskich escape roomów. Druzgocące wyniki kontroli na Pomorzu!
Podziel się:
Oceń:
Składowanie materiałów palnych na drodze pożarowej czy brak wymaganej dokumentacji - to niektóre z uchybień stwierdzonych w jednym z tczewskich escape roomów. Po tragedii w Koszalinie w całym kraju trwają kontrole tzw. pokojów zagadek. Do wtorku Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Gdańsku wydała aż 18 decyzji o zakazie eksploatacji lokali. Skontrolowano w sumie 36 podmiotów.

Po tragedii w escape roomie w Koszalinie, gdzie w piątek (4.01.) wieczorem doszło do pożaru, w którym zginęło pięć 15-latek, a jeden mężczyzna został poparzony, straż pożarna na zlecenie szefa MSWiA, przeprowadza kontrole w podobnych obiektach w całym kraju.

Trzy dni - 191 nieprawidłowości 

Od 5 stycznia pomorscy strażacy przeprowadzali czynności kontrolno-rozpoznawcze w celu sprawdzenia warunków bezpieczeństwa pożarowego w escape roomach. Na terenie woj. pomorskiego funkcjonuje 36 zarejestrowanych podmiotów, posiadających w swojej ofercie tzw. pokoje zagadki. Wyniki są druzgocące. Podczas 81 kontroli stwierdzono aż 191 nieprawidłowości. W ciągu trzech dni wydano 18 decyzji o zakazie eksploatacji lokali (pokoi). Zamknięto m.in. cały escape room w Chojnicach. 

- Kontrole przeprowadzano ze szczególnym uwzględnieniem warunków ewakuacji, wymaganych okresowych przeglądów instalacji użytkowych (instalacja gazowa, elektryczna, przewody wentylacyjne i kominowe), wyposażenia lokalu w sprzęt gaśniczy czy możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w tym możliwości dojazdu do obiektu samochodów straży pożarnej - informuje st. kpt. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy KW PSP w Gdańsku. 

Kontrole także w Tczewie

W Tczewie skontrolowano dwa punkty działające przy ul. Gdańskiej. Pozytywnie przeszedł ją escape room mieszczący się w lokalach przy Gdańskiej 43. W drugim stwierdzono nieprawidłowości.

- Stwierdzone uchybienia dotyczyły warunków ewakuacji, składowania materiałów palnych na drodze pożarowej, braku wymaganej dokumentacji oraz braku przeciwpożarowego wyłącznika prądu, ponieważ taki obowiązek także od niedawna istnieje - mówi rzecznik wojewódzkiej komendy straży. - Kontrola wykazała nieprawidłowości, ale obiekt nie został zamknięty.

W trakcie czynności strażacy współpracowali z policjantami oraz z przedstawicielami Powiatowych Inspektoratów Nadzoru Budowlanego.

Karol Uliczny

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gracz z Gdańska
Gracz z Gdańska 13.01.2019, 23:20
Dopiero później sprostowaliście, że to nie chodzi o firmę na gdańskiej 43. A zniszczony wizerunek? Powinniście wypłacić odszkodowanie tej firmie ER za pomówienia albo chociaż napisać sprostowanie na pierwszej stronie.
Dziennikarzyny! Byle by tylko clickbaitowy artykuł napisać. WSTYD!
MJ
MJ 12.01.2019, 12:08
Drugi escape room mieści się:
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, Filia Tczew, ul. Gdanska 2A
I to tylko tutaj były nieprawidłowości.
Warto było dadać w artykule informację, gdzie mieści się drugi escape room, a nie wrzucać wszystko do jednego wora.

Lokal na Gdańskiej 43 przeszedł wszystko pozytywnie. Polecam.
Miki
Miki 10.01.2019, 13:03
Gdzie jest ten drugi room w Tczewie? Nie dość, że ma uchybienia, to jeszcze tajemnica? Kogo tu się kryje?
...
... 09.01.2019, 12:55
No szkoda że w Tczewskim Escape Room jest bezpiecznie bo ich sprawdzali i było okej.. a tu jest tak to napisane jakby było źle też w Tczewie. Fajnie że piszecie nagłówki do "klikania" i przez to odbija się negatywnie na Tczewskim Escape Room gdzie nie dość że jest bezpiecznie to jest przemiła obsługa...
Ruda
Ruda 09.01.2019, 13:37
Przecież napisane że dwa są w Tczewie. Czytanie ze zrozumieniem. 3 klasa SP
leon
leon 09.01.2019, 11:14
W całym kraju zamknęli już ponad 50 punktów. Ktoś chyba nie ogarną. sory ale służby odpowiedzialne za kontrole mają krew na rękach. Taka jest prawda.
PL
PL 09.01.2019, 14:42
Wróć do szkoły. "nie ogarnął"
hmm?
hmm? 09.01.2019, 10:40
no i są dwa punkty i wszystko jasne. W czym więc problem?
Kasia
Kasia 09.01.2019, 10:39
dzieciaki bawią się w "biznesy" a później dochodzi do takich sytuacji jak w Koszalinie. Straszne...... szef straży powinien wylecieć na zbity p... że dopiero teraz wzięli się za escape roomy. Gdzie oni byli przez ostatnie lata!!!!!!????
vlk
vlk 09.01.2019, 09:47
Brawo wy, musiało dość do tragedii żeby sprawdzić w całym kraju zaległości. moim zdaniem takie coś powinno się badać co pół roku
No name
No name 09.01.2019, 08:29
Yyyu??? Z tego co wiem to jest jeden ER na gdańskiej-i tam wydali oświadczenie że jestbwszystko ok,przejrzyste,bez zastrzeżeń...
Więc o jaki ER chodzi ?
max
max 09.01.2019, 10:14
jest jeszcze jeden, jakaś taka prowizorka

Pozostałe