Niedziela, 16.06.2019
Trops Tczew
Trops Tczew
Trops Tczew

(ZDJĘCIA) Pierwszy Orszak Trzech Króli przeszedł przez Gniew!

  • 08.01.2019, 07:54
  • gniew.pl
(ZDJĘCIA) Pierwszy Orszak Trzech Króli przeszedł przez Gniew! gniew.pl
Podziel się:
Oceń:
Na koniach przybyli do Gniewu trzej królowie. Monarchowie czekali na wiernych, którzy wychodzili z kościoła po mszy o godz. 12.30. Spod świątyni wszyscy razem wyruszyli w orszaku na rynek Starego Miasta. Tam były życzenia, kolędy, ciepła herbata i konkurs z nagrodami.

Część mieszkańców, którzy wzięli udział w spotkaniu noworocznym i orszaku przyszła ze swoimi, królewskimi nakryciami głowy. Na pozostałych wychodzących z kościoła św. Mikołaja czekali młodzi wolontariusze, którzy rozdali chętnym ponad 200 papierowych koron. Orszak Trzech Króli wyruszył pod wodzą księdza-króla- faraona Zbigniewa Rutkowskiego oraz Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy do Gniewu przyjechali konno. Wiernym i monarchom towarzyszyła Gniewska Orkiestra Dęta, która jako pierwsza wkroczyła na rynek Starego Miasta. Tam hejnał miasta odegrała Jadwiga Mielke, a zebranych przywitali przedstawiciele samorządu.

- Życzę sobie i wam w nowym roku dużo mądrości. Głowa nie jest do noszenia korony, głowa jest do myślenia. Chciałbym abyśmy mogli 31 grudnia 2019 r. powiedzieć: to był najmądrzejszy  rok mojego życia – mówił do zebranych na placu ks. Zbigniew Rutkowski. (...)

gniew.pl

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe