Niedziela, 16.06.2019
Trops Tczew
Trops Tczew
Trops Tczew

Markizy – nie tylko ozdoba witryn sklepowych. Zalety markiz w domu

  • 03.01.2019, 10:34
  • artykuł sponsorowany
Markizy – nie tylko ozdoba witryn sklepowych. Zalety markiz w domu
Podziel się:
Tradycyjne markizy kojarzą się z witrynami sklepów i kawiarni. Zwłaszcza te klasyczne w formie, wykonane z pasiastego materiału przywodzą na myśl cukiernię pamiętaną z dzieciństwa albo włoską kawiarenkę. Jednak ten rodzaj zacienienia znajdzie zastosowanie także w domu, i to na wiele sposobów.

Markizy tarasowe – wygodne i proste w montażu


Dużym powodzeniem cieszą się markizy tarasowe. Jest to prosty i mało inwazyjny sposób montażu zadaszenia, które przy tym może być naprawdę efektowne. Ciekawym rozwiązaniem są markizy tarasowe boczne, które osłonią przed ostrym słońcem wiszącym nisko, a także zapewnią dyskrecję i intymność. Zachęcają więc do spędzania całych dni na świeżym powietrzy pod domem zamiast we wnętrzu. Z częściowo rozwiniętą markizą zasłaniającą np. kącik z kanapą czy z ogrodowym brodzikiem będziemy całkowicie zasłonięci przed wzrokiem innych. Dla wieku właścicieli ważne w wypadku markiz tarasowych jest, że nie zajmują one miejsca na wsporniki od podłoża – konstrukcja nie wygląda więc ciężko ani nie zabiera cennej przestrzeni.
 

Markizy na balkon – dyskrecja w miejskiej dżungli


Markizy balkonowe fantastycznie wyglądają w przestrzeni starych kamienic, jak również nowoczesnych bloków. Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że poza ochroną prze ostrym światłem słonecznym markizy takie zamieniają balkon w przestrzeń prywatną, zaciszną, przynależną do mieszkania, a nie do ulicy. Zwłaszcza warte uwagi są w tym względzie markizy boczne, które zasłonią przed widokiem wścibskich sąsiadów i przypadkowych przechodniów. Po prostu oaza spokoju.
 

Markizy okienne do domu


Również markizy okienne można zastosować w domu, a nie tylko w przestrzeni publicznej. Nowoczesne markizy okienne swoją formą przypominają rolety. Oprócz ukośnego daszka mają część pionową, którą można opuszczać i podnosić, dopasowując się do pory dnia oraz roku. Markizy będą przydatne na duże okna od nasłonecznionej strony, przez które wnętrze może się za bardzo nagrzewać bez odpowiedniej osłony. Bardzo praktyczne są markizy na okna dachowe. Są one montowane od zewnątrz, przeciwnie niż klasyczne rolety. Odbijają więc światło jeszcze zanim zdąży nagrzać szybę, a także zapewniają swobodną cyrkulację powietrza. Takie rozwiązanie sprzyja utrzymaniu w lecie przyjemnego chłodu oraz ruchu powietrza. Pokoje na poddaszu są efektowne i wiele osób chce je wykorzystać na gabinet lub sypialnię, w praktyce jednak okazuje się, że w letnich miesiącach panuje tam skwar. Markizy okienne pozwolą temu zapobiec. Warto zapoznać się z ofertą markiz tarasowych w Gdańsku oraz na pomorzu i skorzystać z lokalnych wykonawców zapewniających wysoką jakość produktu.

artykuł sponsorowany

Pozostałe