Piątek, 24.05.2019

(ZDJĘCIA, FILM) Gang Marcela wystąpił w kościele na Os. Staszica

  • 30.12.2018, 11:10 (aktualizacja 02.01.2019 10:01)
  • (tt)
(ZDJĘCIA, FILM) Gang Marcela wystąpił w kościele na Os. Staszica fot (tt) W sobotę odbył się koncert kolęd Gangu Marcela wraz z gościnnym występem Emilii Kalinowskiej
Podziel się:
Oceń:
Koncert kolęd Gangu Marcela wraz z gościnnym występem Emilii Kalinowskiej, odbył się w sobotę 29 grudnia w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego.

Koncerty bożonarodzeniowe organizowane na Osiedlu Staszica stały się już tradycją. W poprzednich latach w kościele parafialnym mogliśmy usłyszeć m.in Eleni i Vox. Tym razem koncert kolęd zaprezentował Gang Marcela. Pierwsza cześć występu należała jednak do Emilii Kalinowskiej, na co dzień pracującej w Dziale Muzealnictwa Fabryki Sztuk. Zgromadzeni mieszkańcy wysłuchali kilkunastominutowego recitalu, podczas którego usłyszeliśmy znane wszystkim kolędy i pastorałki.

Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia

Po krótkiej przerwie parafianie wypełniający kościół ze wzruszeniem wysłuchali koncertu gwiazdy. Grupa Gang Marcela zaprezentowała zarówno znane kolędy "Lulajże Jezuniu" czy "Bracia patrzcie jeno", jak również własne kompozycje, świąteczne, i te wszystkim znane. Usłyszeliśmy zatem takie przeboje "Zaświeciła moja gwiazda" czy "Zanim wybije dwunasta". Niespodzianką był instrumentalny występ z udziałem saksofonu sopranowego i wykonanie "Cichej Nocy" oraz "White Christmas".

W przerwie koncertu nastąpiły licytacje m.in. bombek z autografem członków Gangu Marcela, z których dochód przeznaczony został na budowę kościoła parafialnego na Osiedlu Staszica.

Emilia Kalinowska - "Jezus malusieńki"

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gang Marcela - Zanim wybije dwunasta

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gang Marcela - Bracia patrzcie jeno

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gang Marcela - Cicha noc

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gang Marcela - Zaświeciła moja gwiazda

loadingŁaduję odtwarzacz...

(tt)

Zdjęcia (40)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe