Niedziela, 16.06.2019
Trops Tczew
Trops Tczew
Trops Tczew

(ZDJĘCIA, FILM) Gang Marcela wystąpił w kościele na Os. Staszica

  • 30.12.2018, 11:10 (aktualizacja 02.01.2019, 10:01)
  • (tt)
(ZDJĘCIA, FILM) Gang Marcela wystąpił w kościele na Os. Staszica fot (tt) W sobotę odbył się koncert kolęd Gangu Marcela wraz z gościnnym występem Emilii Kalinowskiej
Podziel się:
Oceń:
Koncert kolęd Gangu Marcela wraz z gościnnym występem Emilii Kalinowskiej, odbył się w sobotę 29 grudnia w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego.

Koncerty bożonarodzeniowe organizowane na Osiedlu Staszica stały się już tradycją. W poprzednich latach w kościele parafialnym mogliśmy usłyszeć m.in Eleni i Vox. Tym razem koncert kolęd zaprezentował Gang Marcela. Pierwsza cześć występu należała jednak do Emilii Kalinowskiej, na co dzień pracującej w Dziale Muzealnictwa Fabryki Sztuk. Zgromadzeni mieszkańcy wysłuchali kilkunastominutowego recitalu, podczas którego usłyszeliśmy znane wszystkim kolędy i pastorałki.

Po krótkiej przerwie parafianie wypełniający kościół ze wzruszeniem wysłuchali koncertu gwiazdy. Grupa Gang Marcela zaprezentowała zarówno znane kolędy "Lulajże Jezuniu" czy "Bracia patrzcie jeno", jak również własne kompozycje, świąteczne, i te wszystkim znane. Usłyszeliśmy zatem takie przeboje "Zaświeciła moja gwiazda" czy "Zanim wybije dwunasta". Niespodzianką był instrumentalny występ z udziałem saksofonu sopranowego i wykonanie "Cichej Nocy" oraz "White Christmas".

W przerwie koncertu nastąpiły licytacje m.in. bombek z autografem członków Gangu Marcela, z których dochód przeznaczony został na budowę kościoła parafialnego na Osiedlu Staszica.

Emilia Kalinowska - "Jezus malusieńki"

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gang Marcela - Zanim wybije dwunasta

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gang Marcela - Bracia patrzcie jeno

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gang Marcela - Cicha noc

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gang Marcela - Zaświeciła moja gwiazda

loadingŁaduję odtwarzacz...

(tt)

Zdjęcia (40)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe