piątek, 19 kwietnia 2024 10:23

(ZDJĘCIA, FILM) Trzydzieści bramek Sambora Tczewa. To jednak było za mało tego dnia.

W sobotę 15 grudnia szczypiornistki Sambora Tczewa w hali II LO zmierzyły się z SKF KPR Sparta Oborniki. Przed spotkaniem drużyna z Tczewa zgromadziła w dziesięciu spotkaniach 24 punkty, goście 15 punktów.
SPR Sambor Tczew - SKF KPR Sparta Oborniki 30:31

Autor: (tt)

Mecz niespodziewanie rozpoczął się od szybkiego i zdecydowanego ataku drużyny Sparty. Po czterech minutach prowadziły one już 3:0. Wystarczyły jednak kolejne cztery minuty i strata, między innymi po dwóch trafieniach Sylwi Nitsch, została odrobiona. Do jedenastej minuty wynik było, co najwyżej z jednobramkową przewagą jednej z drużyn. Wtedy to właśnie tczewianki odskoczyły na trzy bramki przewagi. Jednak tym razem to oborniczanki odrobiły straty i od dziewiętnastej minuty do końca pierwszej połowy takiej przewagi nie miał już żaden zespół. Po trzydziestu minutach wynik 14:15 dla Sparty.

Na początku drugiej połowy, podobnie jak w pierwszej, Sparta odskakuje od razu na trzy bramki przewagi i ze zmiennym szczęściem utrzymuje ją do 42. minuty. W 53. minucie Sambor po raz pierwszy w tej części spotkania wychodzi na prowadzenie. Wszyscy wierzą, że zwycięstwo w tym meczu jest możliwe. Do końca meczu pozostaje kilka minut a rezultat w 58. minucie to nadal korzystny 30:29. Wynik ustaliła jednak najlepsza w tym meczu zawodniczka Sparty Joanna Gładecka, która po dwóch trafieniach wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie na niecałe trzynaście sekund przed końcowym gwizdkiem. Kilkanaście sekund to jednak było za mało, aby doprowadzić do remisu i ostatni rzut Juli Duszyńskiej minimalnie poszybował tuż nad poprzeczką. Ostateczny wynik 31:30 dla Sparty. Tym samym zakończyła się seria aż sześciu zwycięstw z rzędu.

SPR Sambor Tczew - SKF KPR Sparta Oborniki 30:31 (14:15)