piątek, 29 marca 2024 06:36

(ZDJĘCIA, FILM) Dwa mecze Sambora ze zmiennym szczęściem. Niedosyt po porażce

W sobotę mecze we własnej hali rozegrały żeńska i męska drużyna piłki ręcznej. Tylko szczypiornistkom udało się wygrać z MKS Dwójka Łomża, natomiast mężczyźni po zaciętym spotkaniu ulegli drużynie MKS Nielba Wągrowiec.
Sambor Tczew uległ MKS Nielba Wągrowiec 27:30

Autor: (tt)

Pierwsza połowa spotkania Sambor Tczew - MKS Nielba Wągrowiec była bardzo wyrównana. Nieznaczną przewagę bramkową osiągnęli gospodarze, jednak sama końcówka połowy należała do gości. W ostatniej minucie zdobyli oni dwie bramki, dzięki czemu do szatni schodzili z dwubramkową przewagą. W końcówce pierwszej czerwoną kartkę otrzymał Damian Nowak. Po trzydziestu minutach był wynik 11:13.

W drugie połowie Sambor w cztery minuty odrobił straty i do czterdziestej minuty wydawało się, że tczewianie powalczą o punkty w meczu. Jednak w przeciągu kilku minut gospodarze stracili aż sześć bramek. W 56 minucie po bramce bramkarza Przemysława Kądzieli, były już tylko dwa oczka straty. Goście nie dali jednak wyrwać przewagi i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 27:30.

MKS Sambor Tczew : MKS Nielba Wągrowiec 27:30 (11:13)

MKS Sambor Tczew: Łukasz Skowron (Przemysław Kądziela (1)) – Szymon Kurczyński, Michał Chyła (1), Paweł Maliński (2), Łukasz Szala (1), Łukasz Sieg (4), Michał Orzechowski (7), Konrad Ciołak (1), Kacper Saraczyn (3), Krzysztof Czarnecki (5), Damian Nowak (2), Tomasz Brzoza

Widzów: 100

Z kolei szczypiornistki po raz kolejny wygrały swój mecz. Tym razem tczewianki pokonały drużynę MKS Dwójka Łomża 33:25. Przez całe spotkanie wynik nie był zagrożony. Najskuteczniejszą tczewską zawodniczką w tym meczu była Aleksandra Juć, która zdobyła osiem bramek.

SPR Sambor Tczew - MKS Dwójka Łomża 33:25 (16:12)

SPR Sambor Tczew: Aneta Skonieczna (Julia Zwolak) – Patrycja Orzłowska (3), Julia Duszyńska (5), Julia Borkenhagen, Aleksandra Puckowska (3), Natalia Sasinowska, Agnieszka Siekańska (3), Klaudia Gierszewska (2), Sylwia Neitsch (1), Aleksandra Rędzińska (1), Weronika Solińska (1), Aleksandra Juć (8), Monika Trawczyńska (1), Dominika Hawryszko , Magda Krajewska (5)