Poniedziałek, 20.05.2019

Gdzie jesteś MEVO? Zamiast elektrycznych rowerów wciąż puste stojaki. Spore opóźnienie w realizacji

  • 6.12.2018, 12:23
  • Karol Uliczny
Gdzie jesteś MEVO? Zamiast elektrycznych rowerów wciąż puste stojaki. Spore opóźnienie w realizacji (KU)
Podziel się:
Oceń:
Mieszkańcy czekający na uruchomienie roweru metropolitalnego MEVO muszą uzbroić się w cierpliwość. Jak informuje inwestor oddanie elektrycznych jednośladów znacznie się opóźni. Co jest tego powodem?

W ostatnich tygodniach na chodnikach w różnych punktach Tczewa pojawiły się stacje dla elektrycznych rowerów MEVO. Miejsc przy których będzie można wypożyczyć i oddać sprzęt jest 28. Póki co próżno przy nich szukać jednośladów, chyba że swoje rowery zostawiają przy nich tczewianie. Jak poinformował na swojej stronie inwestor, Obszar Metropolitalny Gdańsk - Gdynia - Sopot, termin oddania został przesunięty z 18 listopada na 9 grudnia. Wiadomo, że ten nowy jest już także nieaktualny. 

Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz

- Samo przekazanie dokumentów prawnych z pozytywną opinią środowiskową dot. możliwości montażu stacji wymagało znaczących prac administracyjnych i formalno-prawnych - mówi Michał Glaser, dyrektor Biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. - Drobne opóźnienia spowodowane były też koniecznością utwardzania gruntów pod stacje rowerowe, do czego konieczne było wynajęcie wykonawców robót budowlanych na terenie 14 gmin. Tymczasem rynek wykonawców jest bardzo trudny ze względu na realizację setek inwestycji finansowanych w ramach projektów europejskich i braku wolnych rąk do pracy. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Realista
Realista 6.12.2018, 20:45
Na rogu Parkowej i Czyżykowskiej tak ustawili stojaki, że postawione tam rowery będą utrudniać ruch pieszych na chodniku.

Pozostałe