Poniedziałek, 20.05.2019

Paweł Deląg kręcił w Gniewie film. Teraz trwa zbiórka środków na jego dokończenie

  • 6.12.2018, 07:45
  • (MW)
Paweł Deląg kręcił w Gniewie film. Teraz trwa zbiórka środków na jego dokończenie polakpotrafi.pl
Podziel się:
Oceń:
Co jakiś czas miłośnicy kinematografii, zwłaszcza historycznej, mają okazję podziwiać gniewski zamek na szklanym ekranie. Coraz częściej zabytek wykorzystywany jest jako wyjątkowo atrakcyjne tło dla intryg i potyczek średniowiecznych bohaterów. Tak też będzie w nowej produkcji historycznej pt. „Zrodzeni do szabli”, której reżyserem jest Paweł Deląg.

Zdjęcia do filmu były kręcone w Gniewie jesienią tego roku. Pod koniec września do Gniewu przyjechała ekipa filmowa, na czele z Pawłem Delągiem. 

Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz

Z szacunku do białej broni

Popularny aktor i amant rodzimego kina, wziął za punkt honoru nakręcenie filmu o polskiej szabli i sztuce krzyżowej.    

- Naszym celem jest przygotowanie spektakularnego obrazu promującego polską szablę i sztukę krzyżową, który mógłby być przeznaczony do dystrybucji, w kraju i poza jego granicami  – czytamy na stronie internetowej www.polakpotrafi.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na dokończenie produkcji. Film ma być zrealizowany w jak najlepszej jakości, by jak najwierniej oddać realia tamtych czasów oraz pokazać kunszt posługiwania się białą bronią. 

Hasłem jest „Zrodzeni do szabli - o broni, w której zaklęta jest polska dusza”. W polskich domach szabla zawsze odgrywała ważną rolę, znaczyła coś więcej niż broń, była obiektem dumy, szlachectwa. Film został podzielony na trzy wątki usadowione w tym samym czasie, które opisują inną historię. Pierwszy opowiada o młodym szlachcicu, weteranie wojny moskiewskiej. Drugi przedstawia historię Zbigniewa Juszkiewicza, jednego z najlepszych szabelników w Europie. Trzeci odrodzenie się sztuki krzyżowej (staropolskiej koncepcji walki z szablą), którą reaktywował scenarzysta i producent filmu Janusz Sieniawski wraz z synami. (...)


 

(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe