Sobota, 25.05.2019

Tablet czy laptop – co będzie lepsze dla Ciebie?

  • 5.12.2018, 14:37 (aktualizacja 05.12.2018 14:37)
  • artykuł sponsorowany
Tablet czy laptop – co będzie lepsze dla Ciebie?
Podziel się:
Smartfon powinien być maksymalnie funkcjonalny – robić świetne zdjęcia, pozwalać na wygodne surfowanie po sieci, umożliwiać komunikację ze światem, a także zapewniać rozrywkę. Większość z nas potrzebuje jednak również większego urządzenia – choćby do wygodniejszego pisania, przeglądania stron i oglądania filmów. Potrzebujesz laptopa czy może tabletu?

Tablet i laptop – różnice

Tablet, to coś pomiędzy smartfonem a laptopem. Jest prawie tak mobilny jak smartfon, ale znacznie od niego większy, co zbliża go w tym sensie do laptopa. Tablet może zatem świetnie przydać się w podróży, ale także podczas domowych aktywności – kiedy gotujesz, sprawdzasz informacje w sieci czy odpowiadasz na maile lub chcesz obejrzeć odcinek serialu. Niekoniecznie potrzebujesz już laptopa, który jest o wiele mniej poręczny.

Większość laptopów nie ma dotykowego ekranu, ale za to ma większą pojemność dyskową, dzięki czemu zmieścisz w takim urządzeniu znaczenie więcej plików i dokumentów. Laptop będzie również znacznie lepszy do szybkiego pisania – ze względu na fizyczną (a nie dotykową-ekranową) klawiaturę. Do swojego tabletu możesz jednak dopasować zewnętrzną klawiaturę. Wtedy znacznie łatwiej odpowiesz na maila.

Tablet czy laptop – co będzie lepsze dla Ciebie

Tablet dłużej wytrzyma bez ładowania i świetnie sprawdzi się jako czytnik ebooków, dlatego jest znacznie lepszy w podróży. Służy także do grania. Wsadzając do niego kartę telefoniczną z wybranym pakietem zyskujesz internet wszędzie, gdzie jesteś. Tabletem również zrobisz zdjęcia, a laptop zaś ma zazwyczaj kamerkę jedynie od przodu.

Kiedy niepotrzebny Ci laptop

Niektóre tablety faktycznie mogą zastąpić już konieczność posiadania laptopa. Sprawdzą się szczególnie w rękach osób, które nie pracują przy komputerze, nie muszą korzystać z wielu zaawansowanych programów komputerowych i chcą jedynie mieć dobre urządzenie do przeglądania sieci, zdjęć czy oglądania seriali, dokumentów, YouTube’a czy filmów. Taka duża forma smartfona przyda się wtedy idealnie i może zastąpić laptopa. Szczególnie, jeśli tradycyjne operowanie myszką i klawiaturą nie jest dla Ciebie.

Tablet czy laptop – co będzie lepsze dla Ciebie

A może dwa w jednym? Laptop hybrydowy

Zamiast wybierać pomiędzy laptopem a tabletem lub mieć je oba, możesz po prostu wybrać urządzenie 2 w 1. W ten sposób zyskasz dokładnie to, czego potrzebujesz – szyte na miarę i zmienne w zależności od tego, co chcesz zrobić i jaki masz humor. Musisz tylko pamiętać, że nawet największy przenośny komputer-tablet nie będzie miał bardzo dużego ekranu. 17 cali to raczej maks, a najczęściej laptopy hybrydowe o największych ekranach będą miały 15 cali. Jeśli jednak nie myślisz o tym, aby to urządzenie służyło do rodzinnego oglądania filmów, taka wielkość powinna być zupełnie wystarczająca. Sprawdź, jak wybrać laptop hybrydowy.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)


Pozostałe