Sobota, 25.05.2019

Jak pozostać fit w wakacje? Podpowiadamy!

  • 5.12.2018, 14:30 (aktualizacja 05.12.2018 14:31)
  • artykuł sponsorowany
Jak pozostać fit w wakacje? Podpowiadamy!
Podziel się:
Wybierasz się na wakacje w ofercie all inclusive? Uważaj, by świetne efekty Twojej pracy nad sylwetką nie poszły zapomnienie po dwóch tygodniach wypoczynku w ciepłym kurorcie. Sprawdź, o czym pamiętać, aby być fit także na wczasach!

Urlop od zdrowego stylu życia?

Jesteś fanką zdrowego trybu życia? Na co dzień bardzo restrykcyjnie podchodzisz do kwestii spożywanych kalorii oraz dziennej dawki aktywności fizycznej? To świetnie! Dlaczego więc chcesz zniweczyć swoją ciężką pracę, rezygnując z tego na czas wakacji? Oczywiście możesz nieco rozluźnić swoje surowe zasady, jednak z umiarem – obżarstwo usprawiedliwiane wakacyjnym odpoczynkiem nie są najlepszym pomysłem, jednak próbowanie miejscowej kuchni bogatej w unikane na co dzień węglowodany i cukry już tak. Podejdź do tego ze zdrowym rozsądkiem – mimo wszystko będziesz się świetnie bawić na urlopie, a po urlopie nie załamiesz się, patrząc na wagę łazienkową!

Jak pozostać fit w wakacje

Uważaj na all inclusive!

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie opcja all inclusive jest winna tym wszystkim odstępstwom od codziennej diety. W końcu jak można nie jeść, gdy pysznego jedzenia jest aż tak dużo, a w dodatku jest już opłacone w dowolnej ilości?! Uważaj – taki tok myślenia, który jest typowy dla wczasowiczów, może okazać się zgubny dla Twojej wypracowanej sylwetki. Okazuje się bowiem, że wystarczą zaledwie dwa tygodnie takiego „szaleństwa”, by zrobić kilka kroków w tył na drodze do wymarzonej sylwetki i zmarnować kilka miesięcy ciężkiej pracy nad sobą oraz wyrzeczeń. Czy naprawdę jesteś na gotowa tylko dlatego, że jesteś na wakacjach?

Jak pozostać fit w wakacje

Nie trać formy na wczasach – sport na wakacjach

Czy w wakacje należy odpocząć od sportowych aktywności, którym oddajesz się na co dzień? Absolutnie nie! W końcu znajdujesz się w pięknej scenerii, masz mnóstwo wolnego czasu, nie jesteś ograniczona przez pracę i obowiązki – dlaczego tego nie wykorzystasz? Po prostu zamień siłownię czy fitness na wakacyjne aktywności. Kochasz biegać? Wypróbuj jogging brzegiem piaszczystej plaży. Uprawiasz jogę? Sprawdź, jak odprężające mogą być ćwiczenia o świcie, w spokojnym otoczeniu przy szumie morskich fal. A może masz ochotę na pływanie w morzu lub oceanie? Pozwól, by aktywność fizyczna stała się nie tylko koniecznością, lecz również świetną zabawą – zobaczysz, że nawet nie odczujesz zmęczenia, które towarzyszy Ci po normalnym wysiłku. Ty będziesz się zatem świetnie bawić, a twoje ciało nie wyjdzie z formy – z pewnością docenisz to już po pierwszej wizycie na siłowni po powrocie do domu!

Masz zamiar intensywnie uprawiać sport na wakacjach? Niezależnie od tego, czy jest bardzo urazowy czy też nie, koniecznie zaopatrz się wcześniej w odpowiednie ubezpieczenie turystyczne! Wystarczy bowiem tylko chwila nieuwagi, by doznać ciężkiego urazu – a wizyta w zagranicznym szpitalu bez odpowiedniej polisy może Cię słono kosztować. Jak się ubezpieczyć na aktywne wakacje? Więcej wskazówek znajdziesz tutaj: Planujesz aktywny wypoczynek? Sprawdź, o czym musisz pamiętać.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)


Pozostałe