Sobota, 25.05.2019

6 grudnia najmłodsi tczewianie przywitają Mikołaja na zamku! Tego dnia także uroczyste "odpalenie" ozdób przy dworcu

  • 3.12.2018, 07:42
  • redakcja
6 grudnia najmłodsi tczewianie przywitają Mikołaja na zamku! Tego dnia także uroczyste "odpalenie" ozdób przy dworcu (TT)
Podziel się:
Oceń:
Nie przed urzędem, ale na nowym zamku na Bulwarze Nadwiślańskim w tym roku przywitamy w Tczewie Mikołaja.

W czwartek, 6 grudnia Urząd Miasta w Tczewie zaprasza dzieci na spotkanie z Mikołajem. W tym roku najmłodszych czeka szczególnie dużo atrakcji. Spotkanie odbędzie się o godz. 12.00, ale nie przed Urzędem Miejskim, lecz na Bulwarze Nadwiślańskim, gdzie nastąpi otwarcie średniowiecznego zamku – nowego tczewskiego miejsca do zabawy. Ten największy w Tczewie i jeden z największych w Polsce placów zabaw jest prezentem samorządu  miasta dla wszystkich małych tczewian.

Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia

Dzieci wspólnie z Mikołajem oraz prezydentem Tczewa uroczyście przetną wstęgę i rozpocznie się zabawa. Najmłodsi rozgrzeją się podczas zajęć ruchowych, zatańczą przy świątecznej muzyce, będą mogli wziąć udział w grach i konkursach, a także spróbują odnaleźć błazna z królewskiego dworu.

Wszyscy obecni zostaną obdarowani balonami i słodkościami z firmy Sun+, która na zlecenie miasta wykonała zamek.

Tego samego dnia o godz. 17  magistrat zaprasza dzieci wraz z rodzicami, opiekunami na węzeł transportowy.  Na placu między dworcem PKP a galerią handlową nastąpi zapalenie świątecznych ozdób na wielkiej choince, która zostanie w tym miejscu postawiona specjalnie z okazji nadchodzących świat Bożego Narodzenia. Dzieci otrzymają drobne upominki, a czas umili występ Chóru Dziecięcego „Passionatka”.

Już tradycyjnie – w dniach 5-6 grudnia – Mikołaj ze swoją świtą odwiedzi również tczewskie przedszkola i Szpital Dziecięcy.

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
agata
agata 3.12.2018, 12:02
Taką piękną panoramę miasta zasłoniło to coś.Lepiej gdyby to coś stanęło w niecce Czyżykowskiej.
Podpis
Podpis 3.12.2018, 21:30
Piękna panoramę zasłoni to wielkie coś co budują na zamkowej.

Pozostałe