Sobota, 25.05.2019

Właściciele garaży dostali nakazy ich rozebrania. Wszystko przez urzędnicze niedopatrzenie sprzed kilkunastu lat

  • 30.11.2018, 07:11 (aktualizacja 30.11.2018 07:29)
  • (MW)
Właściciele garaży dostali nakazy ich rozebrania. Wszystko przez urzędnicze niedopatrzenie sprzed kilkunastu lat (MW)
Podziel się:
Oceń:
Z powodu – jak mówią - donosu i niedopatrzenia sprzed lat, 11 właścicieli garaży usytuowanych przy ul. Konarskiego 2 i 4 dostało nakaz ich rozebrania. Mieszkańcy mają czas do końca roku. O wstrzymanie decyzji chcą walczyć w sądzie.

Do redakcji GT zgłosił się Czytelnik z ul. Konarskiego w Tczewie, który 26 września br. odebrał pismo Spółdzielni Mieszkaniowej w Tczewie o nakazie rozbiórki garażu. Termin upływa wraz z końcem tego roku. Do rozbiórki zostało zmuszonych również pozostałych 10 właścicieli, którzy, podobnie jak nasz Czytelnik, nie zgadzają się z wydaną decyzją. 

Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia

Nikomu nie przeszkadzały...

Według mężczyzny powodem zaistniałej sytuacji jest donos jednego z mieszkańców Czyżykowa, który sam, kilka miesięcy temu, otrzymał wezwanie nakazujące rozbiórkę innego, nielegalnie stojącego obiektu. Po drugie - niedopatrzenie spółdzielni mieszkaniowej – właściciela gruntu, a także nadzoru budowlanego. Okazało się bowiem, że garaże stoją nielegalnie od 2001 r., czyli 17 lat.  

- Garaże zostały wybudowane w 1994 r., po wielu protestach innych mieszkańców, którym nie podobał się taki pomysł. Jednak w oparciu o ówczesny plan zagospodarowania przestrzennego, wydano zgodę na budowę – tłumaczy Jerzy Konkolewski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Tczewie. - Zgodnie z umową dzierżawy, właściciele pierwszą umowę otrzymali w 1994 r., na podstawie zgody wydanej przez inspektora nadzoru budowlanego z 1993 r.

Według prezesa mieszkańcy wiedzieli o czasowym użytkowaniu terenu. Dzierżawcy otrzymywali umowy ważne do 2001 r. Dlaczego tylko do tego czasu? 
- Przyznaje, że w tamtym czasie ktoś z naszych pracowników to zaniedbał – mówi prezes Konkolewski. (...)

(MW)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kkkk
kkkk 2.12.2018, 00:46
To pewnie sprawka miejscowego donosiciela - sygnalisty z budynku 3. Pana Henryka Jacka.
Tcz
Tcz 30.11.2018, 13:30
A jeszcze nie tak dawno ludzie sprzedawali mieszkania z garażami właśnie tam co podnosiło cenę mieszkania... I nic nie informowali o tym że garaże są do usunięcia....
z Czyżykowa
z Czyżykowa 30.11.2018, 13:04
Rozebrać to dziadowskie badziewie! Jak to wygląda? Jak cygańskie budki. Co oni podskakują i nie rozumieją tego? Won z tym dziadostwem.
Xd
Xd 30.11.2018, 08:46
Nareszcie cwaniaczki

Pozostałe