piątek, 29 marca 2024 13:47

Sambor Tczew wygrywa po rzutach karnych. Pierwsze punkty dla tczewian (ZDJĘCIA, FILM)

Sobotni pojedynek pomiędzy Samborem Tczew a Gwardią Koszalin przejdzie do historii. Po 63 dniach męska drużyna piłki ręcznej zdobywa pierwsze punkty w I lidze z wyżej notowanym przeciwnikiem z środkowego Pomorza.
Pierwszy smak zwycięstwa w tym sezonie. MKS Sambor Tczew : Gwardia Koszalin 29:29 (13:17) k. 3:2.

Autor: (tt)

Pierwsza cześć spotkania była bardzo wyrównana, żadna z drużyn nie była w stanie wypracować odpowiedniej przewagi bramkowej, aby móc spokojnie kontrolować dalszą cześć meczu. Jednak minimalna przewaga bramkowa była po stronie tczewian, którzy w najkorzystniejszym dla siebie momencie w 13 minucie prowadzili 6:4. W kolejnych minutach wynik był albo remisowy, albo z jednobramkową przewagą jednej z drużyn. Taka wymiana nie zapowiadała katastrofy. Gwardia w ciągu pięciu minut pomiędzy 20 a 25 minutą zdobyła pięć bramek (trzy Patryka Kicińskiego i dwie Michała Herniga) nie tracąc żadnej i wyszła na prowadzenie 9:14. Do końca pierwszej połowy tczewianie zniwelowali stratę do czterech bramek i ostatecznie po trzydziestu minutach wynik brzmiał 13:17.

Pierwsze minuty drugiej połowy to próba odrobienia strat prze Sambora. Sztuka udała się chwilę później po fantastycznych trzech minutach Michała Orzechowskiego, który zdobył w tym czasie cztery bramki. Jak się okazało odrobienie tej starty wpłynęło na całe spotkanie. W 46 minucie gospodarze po dłuższej przerwie wychodzą na prowadzenie 22:21. Sambor będąc na fali powiększa przewagę i na 10 minut przed zakończeniem meczu ma już 3 bramki zapasu. Końcówka należała niestety do koszalinianin. Nie dość, że odrobili straty to jeszcze w 58 minucie objęli prowadzenie. Tczewianie, choć byli niedawno z przewagą walczyli o doprowadzenie do remisu. I ponownie szczęście uśmiechnęło się do Sambora. Ponownie punktuje Michał Orzechowski, tym razem przedłużając szanse na pierwsze punkty w tym sezonie. W regulaminowym czasie mecz kończy się wynikiem 29:29.

O zwycięstwie i dwóch punktach zadecydowały rzuty karne. Pierwsze trafienie dla Sambora zalicza Michał Orzechowski. Kolejne rzuty w wykonaniu Gwardii i Michała Chyły z Sambora okazują się niecelne. Następne cztery rzuty były już punktowane po obu stronach. Na zakończenie Łukasz Czerwiński z Koszalina nie trafia i tym sposobem tczewianie wygrywają po rzutach karnych 3:2.

Koleje spotkanie Sambor rozegra 1 grudnia w Sierpcu grając z MKS Mazur. W pozostałych spotkaniach padły następujące wyniki Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna - MKS Mazur Sierpc 27:22, CKS Jurand Ciechanów - SPR GKS Żukowo 35:36, OKPR Warmia Energa Olsztyn - MKS Nielba Wągrowiec 27:27 (5:3), KS Meble Wójcik Elbląg - KS Stal Gorzów 25:33.

MKS Sambor Tczew : Gwardia Koszalin 29:29 (13:17) k. 3:2

MKS Sambor Tczew: Łukasz Skowron (Przemysław Kądziela) – Szymon Kurczyński, Michał Chyła (5), Paweł Maliński, Łukasz Szala (1), Łukasz Sieg (7), Krzysztof Waldecker, Michał Orzechowski (9), Konrad Ciołak, Kacper Saraczyn (3), Krzysztof Czarnecki, Damian Nowak (4), Tomasz Brzoza