Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Tczewianie zatrzymani na gorącym uczynku. Kolejny raz próbowali wynieść towar ze sklepu

  • 21.11.2018, 09:07
  • KPP Starogard
Tczewianie zatrzymani na gorącym uczynku. Kolejny raz próbowali wynieść towar ze sklepu
Podziel się:
Oceń:
Aż 5 zarzutów dotyczących kradzieży sklepowych przedstawili w miniony piątek śledczy ze Starogardu Gd. Usłyszało je trzech mieszkańców Tczewa, dwóch mężczyzn i kobieta, którzy tylko w listopadzie dopuścili się wspólnie pięciu takich przestępstw. Wstępne straty działalnością tej grupy oszacowano na kwotę ponad 5 tys. zł.

W miniony piątek starogardzcy policjanci przedstawili zarzuty dotyczące licznych kradzieży sklepowych. Usłyszeli je dwaj mężczyźni i kobieta w wieku od 27 do 31 lat, którzy wspólnie okradali sklepy w stolicy Kociewia. Tylko w tym miesiącu trzej mieszkańcy Tczewa popełnili aż 5 takich przestępstw, których straty wyniosły łącznie ponad 5 tys. zł. Przestępcy kradli alkohol, artykuły spożywcze i przemysłowe, odzież oraz elektronarzędzia. Sprawcy zabierali towar z półek i regałów sklepowych i uciekali ze sklepu bez uiszczenia zapłaty.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Ostatnia, kolejna próba okazała się nieskuteczna. Podejrzani zostali ujęci na gorącym uczynku przez ochronę. Interweniujący w tej sprawie policjanci w wyniku przeszukania samochodu jakim poruszali się sprawcy odzyskali część z utraconego mienia.

Przestępcy usłyszeli już zarzuty. Obecnie policjanci sprawdzają czy nie dopuścili się podobnych przestępstw w innych sklepach. Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
 

KPP Starogard

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe