Piątek, 24.05.2019

Tczewianie zatrzymani na gorącym uczynku. Kolejny raz próbowali wynieść towar ze sklepu

  • 21.11.2018, 09:07
  • KPP Starogard
Tczewianie zatrzymani na gorącym uczynku. Kolejny raz próbowali wynieść towar ze sklepu
Podziel się:
Oceń:
Aż 5 zarzutów dotyczących kradzieży sklepowych przedstawili w miniony piątek śledczy ze Starogardu Gd. Usłyszało je trzech mieszkańców Tczewa, dwóch mężczyzn i kobieta, którzy tylko w listopadzie dopuścili się wspólnie pięciu takich przestępstw. Wstępne straty działalnością tej grupy oszacowano na kwotę ponad 5 tys. zł.

W miniony piątek starogardzcy policjanci przedstawili zarzuty dotyczące licznych kradzieży sklepowych. Usłyszeli je dwaj mężczyźni i kobieta w wieku od 27 do 31 lat, którzy wspólnie okradali sklepy w stolicy Kociewia. Tylko w tym miesiącu trzej mieszkańcy Tczewa popełnili aż 5 takich przestępstw, których straty wyniosły łącznie ponad 5 tys. zł. Przestępcy kradli alkohol, artykuły spożywcze i przemysłowe, odzież oraz elektronarzędzia. Sprawcy zabierali towar z półek i regałów sklepowych i uciekali ze sklepu bez uiszczenia zapłaty.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja

Ostatnia, kolejna próba okazała się nieskuteczna. Podejrzani zostali ujęci na gorącym uczynku przez ochronę. Interweniujący w tej sprawie policjanci w wyniku przeszukania samochodu jakim poruszali się sprawcy odzyskali część z utraconego mienia.

Przestępcy usłyszeli już zarzuty. Obecnie policjanci sprawdzają czy nie dopuścili się podobnych przestępstw w innych sklepach. Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
 

KPP Starogard

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe