czwartek, 18 kwietnia 2024 14:08

Szczypiornistki Sambor Tczew rozgromiły łodzianki (ZDJĘCIA, FILM)

Dzisiaj piłkarki Sambor Tczew podejmowały w hali II LO drużynę ChKS Łódź. Tczewianki w meczach u siebie nie przegrały do tej pory żadnego meczu i niżej notowane rywalki miały w sobotnie popołudnie bardzo trudne zadanie do wykonania.
Najskuteczniejsza w spotkaniu Sambor Tczew - ChKS, Aleksandra Juć zdobyła 6 bramek

Autor: fot (tt)

Pierwsze minuty nie pozostawiły złudzeń, Sambor bardzo szybko osiągnął prowadzenie 3:0, a w siódmej minucie wynik brzmiał 5:2. Wtedy nagle rywalki przez dziesięć minut prowadziły równorzędną walkę zbliżając się w 12. minucie na 5:4 i trzymając jeszcze do 14 minuty stratę 6:4. Koncentracji i determinacji nie starczyło na długo i w odstępie kilku minut dwie bramki Aleksandry Juć i jedna Aleksandry Rędzińskiej pozwoliło odskoczyć na bezpieczną przewagę 8:4. Łodzianki odpowiedziały jedną bramką z rzutu karnego Mileny Walickiej i wtedy nastąpiła dla przyjezdnej drużyny katastrofa. Tczewianki zdobyły kolejne sześć bramek wychodząc na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na prowadzenie 14:6. Taki nokaut spowodował, iż Sambor z łatwością zdobywał kolejne bramki i pierwsza cześć spotkania zakończyła się wysokim i zasłużonym prowadzeniem 17:7.

Druga połowa wyglądała podobnie jak początek spotkania – przewaga tczewianek systematycznie powiększające przewagę. Łodzianki próbowały atakować, lecz w dzisiejszym dniu perfekcyjnie działająca defensywa Sambora skutecznie uniemożliwiała odrabianie strat. Ostatecznie wynik zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem 31:16. Najskuteczniejszą zawodniczką w tym meczu była Aleksandra Juć, która zanotował 6 celnych trafień.

Zwycięstwo te pozwoliło wskoczyć drużynie z Tczewa na fotel lidera I ligi, jednak rozegranych mają o jeden mecz więcej niż drużyna SMS ZPRP I Płock, która w najbliższą środę rozegra swój mecz ze swoimi rezerwami.

W pozostałych dzisiejszych meczach MMK Jutrzenka Płock pokonała Drwęce Lubicz 43:28, a KSAP Poznań pokonał MKS Dwójkę Łomża 34:25.

SPR Sambor Tczew - ChKS Łódź 31:16 (17:7)

SPR Sambor Tczew: Aneta Skonieczna (Julia Zwolak) - Julia Duszyńska (5), Julia Borkenhagen, Aleksandra Puckowska (3), Agnieszka Siekańska (1), Sylwia Neitsch (2), Aleksandra Rędzińska (5), Weronika Solińska (1), Aleksandra Juć (6), Monika Trawczyńska (2), Dominika Hawryszko (2), Magda Krajewska (4)