Środa, 19.12.2018

Dumni z Niepodległej - projekt edukacyjny w tczewskiej "dziesiątce"

  • 16.11.2018, 11:02
  • Opr. (red.)
Dumni z Niepodległej - projekt edukacyjny w tczewskiej "dziesiątce" Tadeusz Pruszak
Podziel się:
Oceń:
100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to okoliczność wyjątkowa. Jej znaczenie nie mogło ujść uwadze społeczności Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi.

Już od pierwszych dni września br. wdrożono szeroko zakrojony projekt edukacyjny, którego celem było przybliżenie historii kraju, budowanie poczucia patriotyzmu, ale też i tolerancji, popularyzacja piękna mowy ojczystej, kultury i tradycji narodowych, poznawanie walorów krajoznawczych Polski, a także wyzwalanie kreatywności, współpracy w grupie oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za wykonywane zadanie.                                          

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

W związku ze świętem narodowym w SP 10 podjęto szereg rocznicowych działań, do których należały m.in. konkursy: literacki, recytatorski, krasomówczy, wiedzy o patronie, na prezentację multimedialną, na album krajoznawczy, plastyczny pt. „Życzę Ci, Polsko”, na tematyczną gazetkę ścienną, a także konkurs fotograficzny - miejsca pamięci narodowej w Tczewie czy klasowe akcje np. „Wywieś flagę, zrób selfie i je wydrukuj!”. Zorganizowano kilka wycieczek szkolnych m.in. na grób patrona szkoły płk. St. Dąbka czy na Westerplatte. Odbyły się spacery historyczne po Tczewie oraz ankieta „Za co kocham Polskę”.

Z okazji wyjątkowej rocznicy wykonano 100 plakatów na stulecie Polski oraz wydano okolicznościową gazetkę „Szkolny Kurier”. Uczniowie wzięli udział w I Przeglądzie Pieśni Patriotycznej (z udziałem większości klas) oraz obejrzeli patriotyczne produkcje filmowe jak „Dywizjon 303” czy „Pan Tadeusz” z muzyką na żywo. Koordynatorkami przedsięwzięcia były Hanna Brange, Małgorzata Bagnucka i Elwira Andraszewicz.

Opr. (red.)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe