Środa, 19.12.2018

Najnowsze wieści z powiatu! PiS w opozycji. Nowy kandydat na starostę?

  • 15.11.2018, 15:32 (aktualizacja 16.11.2018 12:55)
  • Karol Uliczny
Najnowsze wieści z powiatu! PiS w opozycji. Nowy kandydat na starostę? archiwum
Podziel się:
Oceń:
Pierwsze ustalenia pomiędzy ugrupowaniami, które wprowadziły radnych do powiatu, wskazują na powstanie w starostwie wielkiej, powyborczej koalicji pomiędzy Porozumieniem na Plus, Koalicją Obywatelską oraz Stowarzyszeniem Inicjatywa Samorządowa. Do roli opozycji miałby zostać zepchnięty PiS, który obecnie rządzi w powiecie.

Dziś rano informowaliśmy o możliwych koalicjach analizując scenariusze w oparciu o stan posiadania w radzie oraz dotychczasową współpracę ugrupowań, jednocześnie nie znając ustaleń, które powoli zapadają podczas poufnych spotkań lokalnych polityków. Najświeższe informacje są następujące: doszło do porozumienia pomiędzy PnP (7 mandatów), KO (5) oraz SIS (5), które w najbliższy poniedziałek ma skutkować obsadzeniem stanowisk w zarządzie powiatu przedstawicielami trzech ugrupowań. Byłaby to niespodzianka (oraz polityczny rewanż za sytuację sprzed czterech lat?), biorąc pod uwagę dotychczasowe zbliżenie pomiędzy PiS i PnP. 

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Jako możliwego starostę wymienia się Mirosława Augustyna (PnP) , przewodniczącego Rady Miasta w Tczewie, który w minionych wyborach nie zdobył zaufania w swoim okręgu wyborczym i stracił mandat radnego. Pytany przez nas o możliwość przyjęcia ewentualnej propozycji, odpowiada, że tematu na razie nie ma, choć jednocześnie nie wykluczył scenariusza, w którym zostaje szefem samorządu powiatowego. 

Wszystko wyjaśni się w poniedziałek, gdy odbędzie się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Rady Powiatu Tczewskiego. Zaznaczmy, że do tego czasu wiele może się wydarzyć, zwłaszcza w obliczu obecnej sytuacji w sejmiku pomorskim, gdzie, jak donoszą media, PiS wraz z PSL-em próbują zawiązać koalicję wspomaganą radnymi... Koalicji Obywatelskiej. Gdyby tak się stało, rządzące w powiecie PnP nie mogłoby liczyć na przychylność PiS ani w rządzie ani w urzędzie marszałkowskim, co stawiałoby ugrupowanie w trudnym położeniu choćby w kontekście pozyskiwania kolejnych dofinansowań na modernizację Mostu Tczewskiego. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
To istotne
To istotne 18.11.2018, 12:04
Czlonek zarzadu to "gorace krzeslo" Dzis wybierają a jutro odwołują
Jan
Jan 18.11.2018, 11:25
Sąd Okręgowy w Gdańsku uwzględnił apelację prokuratora w sprawie uniewinnienia Piotra Odyji i sprawa wraca do ponownego rozpatrzenia do Sądu w Tczewie.Czy Pan Odyja poinformował o tym Prezesa PnP przed wyborem na członka zarządu Starostwa Powiatowego o tym , dlaczego to ukrywa.
xyz
xyz 17.11.2018, 11:45
Wyznawcy Pobłockiego chyba cierpią na syndrom Urbana. Dyskusja toczy się o możliwym kandydacie na starostę, a oni po raz kolejny piszą o ZU, który nie ma z tym tematem nic wspólnego, na do***k wypadł z Rady Miejskiej. Przez następne 5 lat też będziecie w niego walić jak w bęben, mimo, że nie ma już na nic wpływu?
loli
loli 17.11.2018, 23:41
Każde wypowiedziane anonimowo g...o , każdy hejt, każda gruda błota będzie przypisywana ZU. Mocno sobie na to zapracował. A fuj.
taka taktyka
taka taktyka 19.11.2018, 07:57
brudy i sprawy zaczną się kończyć i wypływać a urbana w radnych nie ma i nie będzie na kogo zwalić a na koniec okaże się że miał we wszystkim rację i wtedy wróci na białym koniu jak tusk
Pobłocki naszym Pracodawcą - PnP
Pobłocki naszym Pracodawcą - PnP 18.11.2018, 09:33
Co innego nieskazitelny Mirosław, z ust którego płyną wyłącznie prawda i szlachetne słowa, co nie?
zenada
zenada 17.11.2018, 11:03
Vice dla odmiany nie uzyskal mandatu radnego powiatu...
Rajmund
Rajmund 16.11.2018, 21:48
Pan Augustyn dostał ponad 500 głosów to jeden z lepszych wyników w mieście.Mówienie, że nie zdobył zaufania mieszkańców jest nadużyciem. W Radzie będą osoby z wynikiem poniżej 200 głosów. Czy oni zdobyli zaufanie mieszkańców, czy raczej jest to efekt ordynacji wyborczej?!!!!
Jedynka zawsze wchodzi !!!
Jedynka zawsze wchodzi !!! 16.11.2018, 22:11
Ale wygral z nim kandydat z drugiej i z ostatniej pozycji
Ja
Ja 16.11.2018, 12:41
Z przecieku wiem, kto będzie starostą. To będę Ja!!
Gość
Gość 16.11.2018, 10:30
Skoro nie uzyskał mandatu radnego to znaczy, że ludzie go nie chcą, to dlaczego ma rządzić powiatem? ***jniactwo i tyle, jak mnie nie wybiorą to dostanę inny stołek i tak w kółko, śmiechu warte. Byle tylko jakiś stołek dostać. Z zawodu radny i nic innego nie umie robić?
Wyborca
Wyborca 16.11.2018, 09:38
Jaka to jest obłuda,bo Badziong przegrany burnistrz z Gniewu cztery lata temu działał na korzyść PiS ( układu w powiecie) za co dostał etat u Demskiego w Urzędzie Miasta w Pelplinie.Póki był Demski burmistrzem to "grał " z nim i PiS- em a jak on odszedł to zmienił front i udaje inicjatywe samorządową?
Teraz dostał sie do Rady Powiatu,ale z Inicjatywy Samorzadowej???
Teraz będzie sie pchał do władzy powiatowej?
tyu
tyu 16.11.2018, 04:51
Potępione będą usze zdrajców - przykład to wynik wyborów w Gniewie. Oliwa sprawiedliwa.
ja
ja 16.11.2018, 01:27
Augustyn nie zdobył zaufania wyborców??? grubo ponad 500 głosów? Powaliło was? Powchodzili kandydaci z mniej niż połową tego! Gówni..a ordynacja się kłania!
jak kot zawsze na cztery łapy
jak kot zawsze na cztery łapy 16.11.2018, 09:31
Mimo startu z pierwszego miejsca na liście mandatu do rady miejskiej nie uzyskał !!!
Przeciekowy, czy ściekowy?
Przeciekowy, czy ściekowy? 15.11.2018, 23:51
W poniedzialek powstanie koalicja pnp z po a do tego dwoch wyrwanych chwastów dołączy. Wiem o tym od 2 tygodni. Wielka mi tajemnica.
Definicja z pwn
Definicja z pwn 16.11.2018, 00:19
" przeciek

1. «przedostawanie się cieczy, rzadziej gazu, pary, w miejscach nieszczelnych, uszkodzonych, źle zabezpieczonych»

2. «miejsce, w którym przedostaje się woda lub inna ciecz»

3. «wydostawanie się towarów lub informacji w sposób nielegalny»
"
Przeciekowy
Przeciekowy 15.11.2018, 21:38
Fajnie napisaliście, ale scenariusz będzie inny. Przyblokowano teraz IS, aby nie dogadywali się z PiS, a w poniedziałek będzie cios między oczy i nici z marzeń o wpływie na Starostwo.
Gość
Gość 17.11.2018, 22:20
Każdy lepszy od PIsiorów!
sss
sss 16.11.2018, 01:28
Chciałbyś, mąciwodo
Gość
Gość 15.11.2018, 20:35
Każdy lepszy od Dzwonka, cwaniaczka z PIS. No i Jasia i Adasia hahahhahah
Zenon
Zenon 15.11.2018, 20:31
PnP wy..ło PiS bez mydła. Smoliński podlizywał się Pobłockiemu i został z niczym. Cały zarząd powiatowy powinien podać się do dymisji. Partia partaczy. Zresztą tak samo jak w Warszawie.
Gość
Gość 17.11.2018, 22:21
Nareszcie!
Tak mi sie wydaje
Tak mi sie wydaje 15.11.2018, 20:08
Może byc kandydat na stanowisko starosty bez mandatu, jest to mozliwe i prawnie dopuszczalne.
wyborca
wyborca 15.11.2018, 19:58
Nie uzyskał mandatu radnego, a ma rządzić powiatem??!!! Ludzie gdzie my żyjemy??!!! Jak w naszym kraju, ma być dobrze??!!
xyz
xyz 15.11.2018, 17:26
Co zrobił w Radzie Miejskiej, czym się wykazał? Człowiek znany z głupkowatego uśmiechu i cwaniactwa, nie bez powodu wyborcy mu podziękowali.
Adam
Adam 19.11.2018, 23:43
Ale dobry kumpel Pobłockiego. Tylko to się liczy. Augustyn będzie namiestnikiem Mirka w powiecie.
Ja jestem na TAK
Ja jestem na TAK 15.11.2018, 17:21
Bardzo dobry kandydat i powinien zostać starostą.

Pozostałe