Środa, 19.12.2018

Co się dzieje w Pelplinie? Po problemach z pluskwami, teraz gmina walczy z plagą szczurów

  • 15.11.2018, 08:06
  • (MW)
Co się dzieje w Pelplinie? Po problemach z pluskwami, teraz gmina walczy z plagą szczurów
Podziel się:
Oceń:
W związku z zwiększeniem populacji szczurów w Pelplinie, p.o burmistrza Tomasz Czerwiński wydał zarządzenie, by na terenie całego miasta przeprowadzić deratyzację. Za brak wykonania zarządzenia właścicielom nieruchomości grozi kara grzywny lub nagana.

W związku ze zwiększeniem populacji szczurów włodarz wydał zarządzenie o deratyzacji całego miasta. Od 15 listopada do 15 grudnia br. w Pelplinie zostaną porozkładane pojemniki z trutką na gryzonie. To kolejne w ostatnich tygodniach zjawisko kłopotliwej obecności zwierzęcych intruzów na terenie gminy. Wcześniej miejskie instytucje ostrzegały o problemie występowania pluskiew oraz radziły jak się przed nimi uchronić.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Skąd takie obwieszczenie?

Szczury wędrowny jak i śniady to gryzonie występujące na terenie całej Polski. Oba uznawane są za zwierzęta inwazyjne. Przez człowieka tępione są z powodu przenoszenia i rozprzestrzenienia wielu chorób oraz strat w zbiorach. Uszkadzają budynki, m.in. instalacje, są wszystkożerne, dlatego pozostawienie jedzenia na dłużej w śmietnikach czy wrzucenie jej do kanalizacji w znacznej mierze przyczynia się do ich namnażania.  Jak co roku szczury w okresie jesienno – zimowym przenoszą się z terenów otwartych, pół i łąk, do miejsc bardziej im przyjaznych, takich jak sieci kanalizacyjne, studnie telekomunikacyjne, piwnice lub budynki gospodarcze.

- To prawda, że burmistrz wydał takie zarządzenie - mówi pracownik gminnej spółki Pelkom. - Niestety w czasie zimy szczury schodzą do sieci kanalizacyjnych i tam najczęściej bytują. Przez to, że mieszkańcy naszego miasta wyrzucają resztki jedzenia, które dostają się do kanalizacji, dochodzi do ich nadmiernego rozmnażania. (...)

(MW)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lidia
Lidia 17.11.2018, 20:39
To nie tylko problem w Pelplinie mieszkam w Gdańsku Brzeżnie i jest ten sam problem ale to wina mieszkanców sami wyrzucają resztki jedzenia nawet przez okno a potem narzekają że w piwnicy są szczury.
Kociewiak
Kociewiak 16.11.2018, 11:18
Na taki pomysł wpadł Badziong .
On ma takie pomysły.Niech wraca do Gniewu.
Pelplin stać na sekretarza z naszego miasta.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.11.2018, 19:08
To zaniedbanie wynika z ostatnich czterech lat poprzedniej władzy!
Marek
Marek 15.11.2018, 22:29
Stuknij się człowieku w głowę

Pozostałe