Czwartek, 17.01.2019

Rozliczenia za wodę „popłynęły” do sąsiadów z klatki obok. Spółdzielnia bije się w pierś

  • 8.11.2018, 13:58 (aktualizacja 08.11.2018 14:04)
  • Karol Uliczny
Rozliczenia za wodę „popłynęły” do sąsiadów z klatki obok. Spółdzielnia bije się w pierś (KU) Zdecydowana większość rozliczeń SM trafia do mieszkańców w sposób tradycyjny – za pośrednictwem skrzynek.
Podziel się:
Oceń:
Czy możliwe, by spółdzielnia pomyliła mieszkańców dwóch klatek i rozniosła ok. 30 rozliczeń za wodę nie tym lokatorom, którym powinna? Według naszych Czytelników taki przypadek wydarzył się przy ul. Jedności Narodu w Tczewie. Z dokumentów mieli dowiadywać się np. o wysokości niedopłaty sąsiadów. Prezes spółdzielni obiecuje sprawę wyjaśnić.

Do pomyłki miało dojść ok. dwóch tygodni temu przy ul. Jedności Narodu w Tczewie. Czytelnik poinformował redakcję „tczewskiej” o znalezieniu w skrzynce rozliczenia za wodę zużytą w mieszkaniu pod właściwym numerem, jednak w klatce obok. Po wyjęciu dwóch złożonych i spiętych zszywaczem kartek zaadresowanych do sąsiada, zaczął zastanawiać się, gdzie podział się jego rachunek... 

- Moje rozliczenie otrzymałem od sąsiada i doszło do „wymiany” - mówi mieszkaniec. - Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Jednak, moim zdaniem najgorszy nie był tu wcale fakt dostarczenia przesyłek pod zły adres, ale późniejsze zachowanie niektórych mieszkańców, którzy widząc inny niż swój adres, odkładali rachunki na skrzynki, de facto udostępniając ich treść przypadkowym osobom. 

Prezes spółdzielni jest zaskoczony sygnałem mieszkańca. Zapewnia, że wyjaśni okoliczności w jakich doszło do pomyłki i postara się, by do podobnych przypadków nie dochodziło w przyszłości. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
X
X 8.11.2018, 14:18
Przecież to sprzątaczki roznoszą. Chyba czytać nie potrafią.

Pozostałe