piątek, 29 marca 2024 07:15

Sambor pokonuję drugą drużynę SMS ZPRP II Płock (ZDJĘCIA, FILM)

Wczoraj w hali II LO piłkarki ręczne Sambor Tczew podejmowały drugą drużynę SMS ZPRP Płock. Tczewianki w tym sezonie wygrały wszystkie spotkania we własnej hali i one były faworytem.
Sambor pokonuję drugą drużynę SMS ZPRP II Płock.

Autor: (tt)

Początek spotkania to olbrzymia przewaga Sambora, który w dziesiątej minucie prowadził 7:2. Płocczanki jednak nie załamane przebiegiem spotkania odrobiły straty i przez następne dziesięć minut trzymały się 2-3 bramkowej straty. Pod koniec pierwszej połowy SMS mocniej zaatakował doprowadzając w 27 minucie do remisu 13:13. Minutę później objęły prowadzenie, lecz po celnym trafieniu Agnieszki Siekańskiej tczewianki doprowadziły do remisu. Długie rozgrywanie piłki przez szczypiornistki z Płocka w ostatnich sekundach pierwszej połowy nie przyniosło efektu bramkowego i po trzydziestu minutach wynik 14:14.

Po rozpoczęciu drugiej połowy, nastąpiła ponownie efektywniejsza gra Sambora, co spowodowało, iż przez dłuższy czas tczewianki utrzymywały delikatną przewagę bramkowa nad rywalkami. Tego dnia w bardzo dobrej dyspozycji była jednak obrona SMS, skutecznie blokując wiele akcji zarówno w środku boisko jak wiele akcji na skrzydłach. W ataku bardzo skuteczna była Julia Dworniczuk, która zdobywała bramki rzutami z dużej odległości od bramki.

Sytuacja taka utrzymywała się do 55 minuty. Wtedy to Samborzanki zdobyły po celnych trafieniach Magdy Krajewskiej, Agnieszki Siekańskiej i Aleksandry Rędzińskiej trzy bramki nie tracąc żadnej. W tym momencie, na dwie minuty przed zakończeniem meczu, przewaga wzrosła do czterech bramek, tym samym przesądzając o losie spotkania. Wynik spotkania na 28:25 ustaliła w ostatniej minucie Agnieszka Iwanowicz Z SMS zdobywając bramkę z rzutu karnego.

Najskuteczniejszą zawodniczką Sambor Tczew był w tym meczu Agnieszka Siekańska, która zdobyła łącznie 6 bramek. W rozgrywanym w tym samym dniu spotkaniu MTS Kwidzyn - SMS ZPRP I Płock, kwidzynianki przegrały 22:26. Tczewska drużyna tym sposobem awansowała na piąte miejsce zrównując się z punktami z AP Poznań, Jutrzenką Płock oraz MKS Gniezno.

W następnej kolejce szczypiornistki z Tczewa czeka bardzo trudne zadania. Rywalem tym razem będzie niepokonany do tej pory lider I ligi SMS ZPRP I Płock. Mecz rozegrany zostanie 10 listopada w Płocku.

Sambor Tczew - SMS ZPRP II Płock 28:25 (14:14)

SPR Sambor Tczew: Aneta Skonieczna - Patrycja Orzłowska (5), Julia Duszyńska (1), Agnieszka Siekańska (6), Sylwia Neitsch (4), Aleksandra Rędzińska (5), Aleksandra Juć (4), Dominika Hawryszko (2), Magda Krajewska (1).

FILM: sytuacje z II połowy meczu