Czwartek, 17.01.2019

Żołnierze z jednostki specjalnej Formoza przypłyną dziś kajakami do Tczewa z okazji rocznicy 11 listopada!

  • 8.11.2018, 07:46
  • (MW)
Żołnierze z jednostki specjalnej Formoza przypłyną dziś kajakami do Tczewa z okazji rocznicy 11 listopada!
Podziel się:
Oceń:
Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Żołnierze Jednostki Wojskowej Formoza we współpracy ze stowarzyszeniem Krs Formoza wyszli z inicjatywą udziału w spływie kajakowym z Krakowa do Gdyni. W Tczewie pojawią 8 listopada br. ok. godz. 15-16.

Inicjatywa dla uczczenia rocznicy skrystalizowała pod postacią spływu kajakowego Wisłą z Krakowa do Bałtyku z zakończeniem w Gdyni. Hasło „Służymy Niepodległej” połączyło zarówno żołnierzy służby czynnej, a także tych, którzy służąc ojczyźnie poświecili swoje zdrowie, tj. poszkodowanym w służbie w kraju oraz poza jego granicami. Wspólnie z żołnierzami Wojsk Specjalnych udział w spływie wezmą również członkowie Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Ideą jest podkreślenie dumy z bycia żołnierzem WS, z wartości i wysokiego morale jednostek wojskowych WS oraz nieustającej pamięci o poszkodowanych i weteranach. Udział poszkodowanych wpisuje się w motto komandosów Formozy będące jednocześnie mottem spływu: „Nigdy nie zostawiamy swoich”. 

Start odbył się 20 października w Krakowie, na 75 km kilometrze rzeki, w rejonie Zamku Królewskiego na Wawelu. Zakończenie zaplanowano w Gdyni. Do przepłynięcia jest ok. 900 km.

W Tczewie żołnierze zawitają 8 listopada br. ok. godz. 15/16. Przyjdź i spotkaj się z żołnierzami służb specjalnych i wspólnie z nimi świętuj odzyskanie przez Polskę Niepodległości. 
 

(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe