Czwartek, 17.01.2019

Trwa budowa krytego lodowiska przy ul. Wojska Polskiego w Tczewie. Kiedy zakończenie?

  • 6.11.2018, 08:06
  • (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Trwa budowa krytego lodowiska przy ul. Wojska Polskiego w Tczewie. Kiedy zakończenie? (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Podziel się:
Oceń:
Jeszcze w tym sezonie zimowym tczewianie skorzystają z krytego lodowiska. Przez cały rok obiekt będzie wykorzystywany na cele sportowe.

Trwają prace przy budowie krytego lodowiska na terenie TCSiR przy ul. Wojska Polskiego (między halą tenisową a kortami). Inwestycja ma służyć mieszkańcom jeszcze w tym sezonie zimowym. Po sezonie, pod koniec marca – taflę lodową zastąpi rolkowisko, a potem boiska do koszykówki i tenisa. Będzie też miejsce na niewielkie trybuny i wypożyczalnię sprzętu.

- W Tczewie budujemy coraz więcej obiektów, które pozwalają mieszkańcom aktywnie spędzać czas - mówi Mirosław Pobłocki. - Na kryte lodowisko czeka wielu mieszkańców Tczewa i mam nadzieję, że będzie dobrze służyło wszystkim chętnym - hokeistom, zawodnikom, ale przede wszystkim dzieciom, młodzieży i tym, którzy lubią aktywność i sport. O tym, że nie brakuje w Tczewie amatorów łyżwiarstwa świadczy popularność „Białego Orlika” przy Szkole Podstawowej nr 11, którego działalność jest niestety zależna od pogody.

Zakończenie inwestycji planowane jest na przełom grudnia i stycznia. Niezależnie od krytego lodowiska, nadal funkcjonować będzie „Biały Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 11.

(M.M., Urząd Miasta Tczew)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe