Czwartek, 17.01.2019

Po tragicznym wypadku w miejscowości Ciepłe - pojawi się ograniczenie prędkości a drzewo zostanie ścięte

  • 5.11.2018, 14:06 (aktualizacja 05.11.2018 14:18)
  • KPP w Tczewie
Po tragicznym wypadku w miejscowości Ciepłe - pojawi się ograniczenie prędkości a drzewo zostanie ścięte OSP Gniew
Podziel się:
Oceń:
Tczewscy policjanci, funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele zarządcy drogi spotkali na drodze w miejscowości Ciepłe, gdzie 30 października doszło do tragicznego wypadku drogowego. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, uruchamiana w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. 

Do zdarzenia doszło 30 października br. w miejscowości Ciepłe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca straciła panowanie nad samochodem i zjeżdżając na prawe pobocze, uderzyła w drzewo. Wskutek wypadku zginęły dwie kobiety w wieku 22 i 43 lat.

W miniony piątek (2.11.) w miejscu, gdzie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele służb wchodzących w skład zespołu. W wyniku przeprowadzonej kontroli ustalono, że w miejscu, gdzie doszło do tego nieszczęśliwego wypadku zostanie wycięte drzewo oraz zostanie umieszczony znak ograniczenia prędkości.
 

KPP w Tczewie

Zdjęcia (5)

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rower
Rower 9.11.2018, 07:48
Jest jeden sposób by nieścinac drzew wystarczą odbojniki a poza tym zdecydowanie powinien sie tam znaleźć ciąg pieszo rowerowy jeżdżę rowerem a gniew i jadąc do gniewu widzę coraz więcej rowerzystów a gniew to potencjalne miejsce odpoczynku /turystyki.
smr
smr 6.11.2018, 14:57
Idąc tym tokiem myślenia powinny zostać wycięte wszystkie drzewa na odcinku Gniew-Ciepłe, moim zdaniem jest to pomysł chybiony. Co do ograniczenia prędkości zgadzam się, ale na całym tym odcinku, ponieważ po pierwsze droga jest nieoświetlona, po drugie drogą poruszają się piesi i rowerzyści (brak chodnika/ścieżki rowerowej), a po trzecie wymusza to profil podłużny drogi oraz niebezpieczne zakręty znajdujące się na tym odcinku.
Kierowca
Kierowca 6.11.2018, 23:44
Nie zapominajmy ze piesi mają obowiązek nosic odblaski ...
drogowiec
drogowiec 6.11.2018, 11:59
Urzędnik państwowy na służbie, telefoniczne zarządza własną firmą robót drogowych. Tak było przed wyborami. Teraz tego już nie będzie.
Marlena Myk  zd Cybulska
Marlena Myk zd Cybulska 6.11.2018, 05:50
Te drzewa na trasie Gniew Ciepłe sa stare powinni być wyciete nie ktore sa suche a co dadzą nam znaki nic bo naten trasie nikt sie nie ograniczy z predkoscia a szczegulnie Ci na motorach ciarki po plecach przechodza
W tym miejscu w 1971 roku zginął Moj brat mial 23 lata
Drzewo niczemu nie winne
Drzewo niczemu nie winne 5.11.2018, 23:17
Drzewa przy drodze nie rosną bez powodu.
Pokazują, lepiej niż wszelkie znaki drogowe, dokąd droga prowadzi, gdzie będzie zakręt. Zimą tworzą ścianę przeciwśnieżną, uniemożliwiając przemieszczanie się zasp. Latem zacieniają jezdnię, obniżając temperaturę, co nie tylko pomaga utrzymać w dobrym stanie asfalt, ale wpływa też na oszczędność energii w klimatyzowanych samochodach. Niedoceniana jest ich rola w tworzeniu krajobrazu. W Polsce drzewa wyznaczające trakt to tradycja. Widok utrwalony kulturowo
dc gość
dc gość 5.11.2018, 22:38
Ja powiem tak drzewa co stoja kolo drogi powinny byc wyciete i to wszystkie ! za jedno drzewo z drogi zasadzic trzy albo pieć ale nad Wisłą tam nikt na nie nie wpadnie a i zwierzyna bedzie sie trzymać i po drodze nie latać ! na poboczu zasadzic zywoplot to i sniegu nie zawieje ! a te dwie kobiety na 99% by dzisiaj dalej byly na tym świecie ! i nie wazne czy to kierowcy wina czy nie!
Gość
Gość 5.11.2018, 21:44
Prędkość to raz i w przypadku tego tragicznego wypadku osoba ktora prowadzila pisala smsa w czasie jazdy sama się do tego przyczynila
Gość
Gość 5.11.2018, 22:40
Ktoś tu posiada złe info i sieje niesamowite plotki widzę.
Kubi
Kubi 5.11.2018, 21:19
no tak,tylko ze to auto sie prawie owinelona te drzewo,,,,a wiec zbyt duza predkosc! dtzewo nie jest winne! dajcie mu rosnac!
stary szofer
stary szofer 5.11.2018, 16:37
Stan rozbitego samochodu, świadczy o jeździe z dużą prędkością. To nie drzewo wpadło na samochód, tylko samochód na drzewo. Dlaczego ma być ścięte?!
Jo
Jo 5.11.2018, 21:45
Dokładnie!!! Prędkosc i pisanie zabawa tel konczy sie śmiercią
Łysy
Łysy 5.11.2018, 19:16
Bo za dwa lata ty możesz na nie wpaść i powiesz ze to tragedia, a uwierz przy 90km czy nawet 50 km uderzenie w drzewo kończy się śmiercią nie każdy ginie bo za szybko jedzie

Pozostałe