Piątek, 22.03.2019

Katarzyna Świątek zwyciężczynią konkursu „Wakacje z aparatem”. Roman Hudzik z nagrodą za promocję Tczewa

  • 26.10.2018, 10:05 (aktualizacja 29.10.2018 22:27)
  • UM Tczew
Katarzyna Świątek zwyciężczynią konkursu „Wakacje z aparatem”. Roman Hudzik z nagrodą za promocję Tczewa Kategoria: zdjęcie promujące Tczew, nagroda gł.: Roman Hudzik
Podziel się:
Oceń:
Konkurs Fotograficzny „Wakacje z aparatem”, organizowany jest przez Fabrykę Sztuk, pod patronatem Posła na Sejm RP Kazimierza Smolińskiego, Starosty Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego i Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego. 25 października otwarta została wystawa prac nadesłanych na konkurs połączona z wręczeniem nagród i wyróżnień. Uroczystość umilił występ muzyczny Emilii Kalinowskiej z Fabryki Sztuk.

- Od dziesięciu lat, z inicjatywy Jurka Cyganowskiego, organizowany jest konkurs fotograficzny „Wakacje z aparatem” – mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk. - Pierwsza edycja adresowana była wyłącznie do młodzieży, od czwartej fotograficznym zmaganiom towarzyszy temat przewodni. Uczestnicy uwieczniali na kliszy letni pejzaż, aktywny wypoczynek, dzieci, zwierzęta, a także kolory lata, letnie zauroczenie, pogodę czy jej brak. Tegoroczny temat brzmi: „O świcie i o zmierzchu”. Każdy uczestnik mógł zgłosić od 3 do 5 zdjęć. W jedenastu edycjach wzięło udział 457 osób, które dostarczyły około 2040 zdjęć.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja

Uczestnicy wernisażu minutą ciszy uczcili ś.p. Stacha Borkowskiego, który wspierał konkurs i chętnie w nim uczestniczył. W Fabryce Sztuk dwukrotnie zorganizowano wystawę jego zdjęć. Na konkurs wpłynęły 183 prace 40 autorów z Tczewa i okolic, Trójmiasta, Olsztyna, Słupska i Grojca. 28 osób zadebiutowało w tym konkursie. Przyznano 12 nagród.

NAGRODY:

Kategoria: zdjęcie promujące Tczew

Nagroda gł.: Roman Hudzik

Wyróżnienie – Michał Żołęski

Kategoria: debiut

Mariusz Garczewski

Nagrody główne:

I miejsce: Katarzyna Świątek

II miejsce: Roman Hudzik

III miejsce: Marcin Burclaw

Wyróżnienia:

Marcin Burclaw

Liliana Dekowska

Łukasz Knop

Joanna Sałata

Michał Żołęski

Nagroda publiczności, która głosowała podczas wernisażu: Monika Holz.

W organizacji uroczystości pomogli wolontariusze ze Świetlicy Środowiskowo-Sąsiedzkiej przy ul. Zamkowej pod opieką Magdy Grabowskiej.

UM Tczew

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lisewiak
lisewiak 30.10.2018, 06:37
a co ten most kolejowy ma z Tczewem ? , on leży w powiecie malborskim, za Tczewem. Jest coraz gorzej z tym konkursem. Układy i ślepota komisji.
ola
ola 26.10.2018, 13:16
i jak zwykle te same osoby od lat , jaka ściema , konkurs jak przetargi w Tczewie ustawione
Gość
Gość 26.10.2018, 12:02
Znowu te same nazwiska. Powinny być kategorie amator i profesjonalista. Ale wtedy pewnie ci wszyscy ze sprzętem za kilkanaście tysięcy byliby od razu amatorami

Pozostałe