Niedziela, 16.06.2019
Trops Tczew
Trops Tczew
Trops Tczew

Katarzyna Świątek zwyciężczynią konkursu „Wakacje z aparatem”. Roman Hudzik z nagrodą za promocję Tczewa

  • 26.10.2018, 10:05 (aktualizacja 29.10.2018, 22:27)
  • UM Tczew
Katarzyna Świątek zwyciężczynią konkursu „Wakacje z aparatem”. Roman Hudzik z nagrodą za promocję Tczewa Kategoria: zdjęcie promujące Tczew, nagroda gł.: Roman Hudzik
Podziel się:
Oceń:
Konkurs Fotograficzny „Wakacje z aparatem”, organizowany jest przez Fabrykę Sztuk, pod patronatem Posła na Sejm RP Kazimierza Smolińskiego, Starosty Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego i Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego. 25 października otwarta została wystawa prac nadesłanych na konkurs połączona z wręczeniem nagród i wyróżnień. Uroczystość umilił występ muzyczny Emilii Kalinowskiej z Fabryki Sztuk.

- Od dziesięciu lat, z inicjatywy Jurka Cyganowskiego, organizowany jest konkurs fotograficzny „Wakacje z aparatem” – mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk. - Pierwsza edycja adresowana była wyłącznie do młodzieży, od czwartej fotograficznym zmaganiom towarzyszy temat przewodni. Uczestnicy uwieczniali na kliszy letni pejzaż, aktywny wypoczynek, dzieci, zwierzęta, a także kolory lata, letnie zauroczenie, pogodę czy jej brak. Tegoroczny temat brzmi: „O świcie i o zmierzchu”. Każdy uczestnik mógł zgłosić od 3 do 5 zdjęć. W jedenastu edycjach wzięło udział 457 osób, które dostarczyły około 2040 zdjęć.

Uczestnicy wernisażu minutą ciszy uczcili ś.p. Stacha Borkowskiego, który wspierał konkurs i chętnie w nim uczestniczył. W Fabryce Sztuk dwukrotnie zorganizowano wystawę jego zdjęć. Na konkurs wpłynęły 183 prace 40 autorów z Tczewa i okolic, Trójmiasta, Olsztyna, Słupska i Grojca. 28 osób zadebiutowało w tym konkursie. Przyznano 12 nagród.

NAGRODY:

Kategoria: zdjęcie promujące Tczew

Nagroda gł.: Roman Hudzik

Wyróżnienie – Michał Żołęski

Kategoria: debiut

Mariusz Garczewski

Nagrody główne:

I miejsce: Katarzyna Świątek

II miejsce: Roman Hudzik

III miejsce: Marcin Burclaw

Wyróżnienia:

Marcin Burclaw

Liliana Dekowska

Łukasz Knop

Joanna Sałata

Michał Żołęski

Nagroda publiczności, która głosowała podczas wernisażu: Monika Holz.

W organizacji uroczystości pomogli wolontariusze ze Świetlicy Środowiskowo-Sąsiedzkiej przy ul. Zamkowej pod opieką Magdy Grabowskiej.

UM Tczew

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lisewiak
lisewiak 30.10.2018, 06:37
a co ten most kolejowy ma z Tczewem ? , on leży w powiecie malborskim, za Tczewem. Jest coraz gorzej z tym konkursem. Układy i ślepota komisji.
ola
ola 26.10.2018, 13:16
i jak zwykle te same osoby od lat , jaka ściema , konkurs jak przetargi w Tczewie ustawione
Gość
Gość 26.10.2018, 12:02
Znowu te same nazwiska. Powinny być kategorie amator i profesjonalista. Ale wtedy pewnie ci wszyscy ze sprzętem za kilkanaście tysięcy byliby od razu amatorami

Pozostałe