piątek, 19 kwietnia 2024 15:56

Wisła Tczew gromi outsidera V ligi (ZDJĘCIA, FILM)

Tczewska Wisła w 11 kolejce zmierzyła się z zajmującą ostatnią miejsce w tabeli SNRR Borzechowo.
Wisła Tczew - SNRR Borzechowo 8:1

Autor: (tt)

Różnica miejsc w tabeli nie odzwierciedlała jednak ilości strzelonych bramek po pierwszych 30 minutach. Bezbramkowy remis utrzymywał się aż do 36 minuty, kiedy to Patryk Wojciechowski dał swoim golem prowadzenie dla tczewskiej drużyny. Strzelenie pierwszej bramki odblokowało niemoc strzelecką Wisły i przed końcem pierwszej połowy padły jeszcze dwie bramki. Strzelcem obu bramek był Karol Kowalczyk, który podwyższył prowadzenie w 42 i 44 minucie meczu. Do przerwy Wisła Tczew pewnie prowadziła z SMRR Borzechowo 3:0.

Po zmianie stron Wisła strzela kolejną bramkę, której autorem był Dawid Kołodziejczyk. Minutę później, w 49 minucie po zamieszaniu na polu karnym Wisły goście strzelają gola kontaktowego. Wielkiego zrywu drużyny z Borzechowa nie odnotowaliśmy, za to ponownie Wisła nie mogła znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza przyjezdnych. Dopiero w 67 minucie Paweł Herstowski zdobywa piątą bramkę i podobne jak w pierwszej połowie nagle kolejne groźne akcję okazywały się skuteczne. W 72 minucie Błażej Piepiórka w akcji sam na sam z bramkarzem, minął go i skierował piłkę do pustej bramki. W 80 minucie Paweł Bobrzyński wyszedł na czystą pozycję, i pomimo asysty obrońcy i dużego kąta z 11 merów strzelił w długi rok zaskakując bramkarza z Borzechowa. W samej końcówce meczu wynik na 8:1 ustalił Łukasz Miszewski.

Wisła po 11 kolejkach zajmuje 4 miejsce w pomorskiej klasie okręgowej z 22 punktami. Do niespodzianki doszło w Karsinie, gdzie lider i niepokonana drużyna z Malborka przegrała z wiceliderem Gwiazdą Karsin. Zwycięska bramka w ostatniej minucie meczu. W derbach powiatu Orzeł Subkowy przegrał na własnym boisku z Kermazyetm Szrudowo 2:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Adrian Tamowicz 42' oraz Krzysztof Kołodziej 88' dla gości: Artur Karaś 4', Dawid Tramowski 76' oraz Krzysztof Gardzielewski 86'.

8:1 Łukasz Miszewski 89'

Żółte kartki: Karol Ćwikliński (Wisła Tczew), Maciej Lewandowski (SNRR Borzechowo)

Wisła Tczew: Szymon Szreder - Patryk Wojciechowski, Maciej Roziński, Dawid Kołodziejczyk (Marcin Czarnecki), Karol Grądziel, Paweł Herstowski, Daniel Lorkowski, Karol Grądziel, Karol Ćwikliński (Paweł Bobrzyński), Kamil Nowaczyk, Karol Kowalczyk (Błażej Piepiórka), Karol Opczyński (Łukasz Miszewski)

Bramka na 6:1 Błażej Piepiórka

Kliknij aby odtworzyć

Bramka na 7:1 Paweł Bobrzyński

W pozostałych meczach padły wyniki: Tęcza Brusy Chojniczanka II 1930 Chojnice 1:5, Pogoń Prabuty Spójnia Sadlinki 2:0, Gwiazda Karsin Pomezania Malbork 2:1, Żuławy Nowy Dwór Gdański Borowiak Czersk 4:1, BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. St. Drewnica Czarni Przemysław 3:1, Powiśle II Dzierzgoń Sokół Zblewo 2:1, ORZEŁ SUBKOWY Keramzyt Szprudowo 2:3