Piłkarki ręczne Sambor Tczew nadal niepokonane we własnej hali (ZDJĘCIA, FILM)

W sobotę o godz. 16.00 szczypiornistki SPR Sambor Tczew podejmowały drużynę MMKS Jutrzenka Płock, która przyjechała w ośmioosobowym składzie.
Sambor Tczew - Jutrzenka Płock 37:32

Autor: (tt)

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych i skutecznych ataków tczewianek. Efektem było szybkie objęcie prowadzenia 3:0 już w drugiej minucie meczu. Przyjezdna drużyna nie za bardzo radziła sobie na początku meczu, zdobywając w 15 minut gry, tylko cztery bramki. W tym czasie Sambor miał na koncie już 12 bramek. Do końca pierwszej połowy Sambor utrzymywał 7-9 bramkową przewagę, przy okazji ćwicząc akcje z jednym długim podaniem. Wynik po pierwszej połowie to 21:12 i końcowy był już w tym momencie praktycznie przesądzony.

W drugiej połowie Sambor nie zwalniał tempa. Nadal pewnie i skutecznie atakował. Tczewianki stale powiększały przewagę, by na dziewiętnaście minut przed zakończeniem spotkania osiągnąć przewagę 11 bramek. W tym momencie drużyna z Płocka nieoczekiwanie zaczęła zdobywać kolejne bramki nie tracąc prawie żadnej. W 48 minucie Sambor prowadził już tylko 30:23, by w ostatnich czterech minutach roztrwonić przewagę do pięciu bramek. Końcówka meczu zapowiadała się na bardzo nerwową. Jednak cztery bramki zdobyte przez Julię Duszyńską, Weronikę Solińską i Agnieszkę Siekańską pozwoli na odskoczyć na 7 bramek. Płocczanki zdobyły jeszcze dwie bramki ustalając wynik meczu na 37:32.

Po pięciu kolejkach Sambor Tczew awansował na czwarte miejsce. W I lidze na czele tabeli jest niepokonana w tym sezonie drużyna SMS ZPRP I Płock.

Sambor Tczew - Jutrzenka Płock 37:32 (21:12)

SPR Sambor Tczew: Aneta Skonieczna (Julia Zwolak) - Patrycja Orzłowska (7), Julia Duszyńska (6), Julia Borkenhagen, Agnieszka Siekańska (2), Sylwia Neitsch (7), Aleksandra Rędzińska (4), Weronika Solińska (3), Aleksandra Juć (7), Dominika Hawryszko (1)

FILM: skrót II połowy meczu