Czwartek, 17.01.2019

Ciekawa potyczka w gm. Subkowy. Kandydat: oddam część pensji, gdy zostanę wójtem

  • 19.10.2018, 07:12 (aktualizacja 20.10.2018 09:01)
  • Karol Ulicznyci
Ciekawa potyczka w gm. Subkowy. Kandydat: oddam część pensji, gdy zostanę wójtem
Podziel się:
Oceń:
Podczas, gdy w Gniewie o fotel burmistrza będzie ubiegać się pięciu kandydatów, w sąsiedniej gm. Morzeszczyn, do wyborów zgłosił się tylko jeden – Piotr Laniecki. Większą konkurencję będzie mieć wójt Mirosław Murzydło w gm. Subkowy. Nie tylko będzie rywalizować z najbardziej dociekliwym radnym, ale równocześnie kandydatem, który zobowiązał się oddawać znacząca część swojej przyszłej pensji na cele charytatywne. Czy przekona tym większą część wyborców?

Wyzwania dla gminy na najbliższe cztery lata? W ocenie wójta Mirosława Murzydły to remonty dróg oraz rozbudowa obecnej szkoły w Subkowach, która za kilka lat miałaby przyjąć najmłodsze roczniki z budynku niespełniającego już oświatowych standardów. Być może w przyszłości mógłby tam powstać dom spokojnej starości. Inne, pilne do wykonania zadania to rozbudowa infrastruktury wodociągowej oraz kanalizacyjnej, w tym także do nowych zabudowań. Osiem lat temu wójt kandydował sam, cztery lata temu nie pozostawił złudzeń kandydatowi Stowarzyszenia Razem i Odpowiedzialnie Piotrowi Łańko, uzyskując 74,74 proc. głosów. Czy tym razem pójdzie równie łatwo?

- Gdy nie ma kontrkandydata, wybory są sondażem, ilu mieszkańców gminy za mną nie przepada. Gdy jest kontrkandydat, z poparciem bywa różnie – komentuje Mirosław Murzydło. 

Zamożna czy biedna gmina?

W Subkowach zapowiada się ciekawa, wyborcza potyczka. Nie tylko dlatego, że z Ruchem Odnowa rywalizować będzie powiatowa koalicja czterech ugrupowań pn. Stowarzyszenie Inicjatywa Samorządowa (ta sama, która wystawiła w Tczewie Wojciecha Drzeżdżona), ale także dlatego, że przeciwko wójtowi stanie jeden z jego większych krytyków – radny Henryk Jurczyński. Jak zapowiada kontrkandydat, w przypadku sukcesu, odda część swojego uposażenia na cele charytatywne, by wspomóc potrzebujących mieszkańców gminy.

- Myślę, że powinna powstać fundacja zajmująca się pomocą najbardziej potrzebującym – mówi kandydat IS, który w odróżnieniu do Mirosława Murzydły inaczej postrzega zasobność samorządu. – Gmina jest mała i biedna, a pan wójt brał do tej pory maksymalnie duże pieniądze. To powinno się zmienić. Oszczędność i jeszcze raz oszczędność. (...)


 

Karol Ulicznyci

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niesubkowiak
Niesubkowiak 19.10.2018, 21:42
Część uposażenia chce oddać, bo nie potrzebuje pieniędzy. Ma wystarczające dochody. A co do pociągania za sznurki, to akurat Pan Henryk jest raczej od tego. Ma własne zdanie i samodzielnie umie podejmować decyzje. Na pewno nie pozwoli sobą manipulować. Gdybyś cokolwiek o Nim wiedzał, nie pisałbyś takich bzdur.
Zwolennik Jurczynskiego
Zwolennik Jurczynskiego 19.10.2018, 18:53
Zdecydowanie Jurczyński ! W końcu będzie Wójt dla ludzi i gminy a nie dla kasy ... ! Jurczynski jest stabilny finansowo więc startuje , żeby coś zmienić , a nie dorwać się do stołka! Panie Heniu, glos dla Pana ! W koncu ta gmina stanie na nogi !
Rodowity Subkowiak
Rodowity Subkowiak 19.10.2018, 15:16
Za dużo krętactwa i kolesiostwa Panie Wójcie! Czas na zmiany!
Subkowiak
Subkowiak 19.10.2018, 08:23
Nic dziwnego że chce oddać połowę uposażenia skoro za sznurki będzie pociągał p. Łańko, sumienie nie będzie go gryzło.
Panie Mirku powodzenia i ma Pan mój głos.

Pozostałe