Czwartek, 17.01.2019

Z zebranych pieniędzy skorzysta nie tylko Włodek „Książkowy”! Piękny gest handlarza z Manhattanu

  • 18.10.2018, 07:40
  • (MW)
Z zebranych pieniędzy skorzysta nie tylko Włodek „Książkowy”! Piękny gest handlarza z Manhattanu (KU, MW)
Podziel się:
Oceń:
Szczęśliwy finał zbiórki środków na nowego żuka dla Włodka „Książkowego” z Tczewa. W trzy tygodnie zebrano ponad 82 tys. zł oraz ok. 10 tys. woluminów! - Cały czas je segregujemy i staramy się sprzedawać, by wspomóc Włodka - mówi Katarzyna Gapska, tczewska fotografka, która założyła zbiórkę na stronie www.zrzutka.pl. - To co uda się zebrać, trafi na specjalne konto. Pieniądze na pewno zostaną mądrze spożytkowane m.in. na propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Tczewa.

Dodatkowo Włodek "Książkowy" postanowił, że przekaże z uzyskanej 6 tys. zł na rzecz Katarzyny Świerczyńskiej, zbierającej na instalację mechanicznego podnośnika, który zostanie zainstalowany na ścianie bloku przy ul. Jagiełły. Tyle środków brakowało...

- Chciałabym za pośrednictwem państwa gazety serdecznie podziękować za każdą przekazaną mnie i moim sąsiadom złotówkę – mówi szczęśliwa Katarzyna Świerczyńska, która porusza się na wózku. - Kiedy dowiedziałam się, że pan Włodek chce mi przekazać brakującą kwotę, nie mogłam wydusić z siebie słowa. To piękny gest z jego strony. Kiedy już będziemy mieć podnośnik, to my, niepełnosprawni mieszkańcy ul. Jagiełły, wyjdziemy z domu i z przyjemnością odwiedzimy pana Włodka przy jego żuku. To niesamowite, że tragedia jednego człowieka przyczyniła się do odbudowy nie tylko jego działalności, ale też wsparcia naszej akcji. Mam nadzieję, że osoby wpłacające na rzecz pana Włodka nie będę miały o to żalu. Jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim i kolegów. (...)

(MW)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olo Ma
Olo Ma 29.11.2018, 11:52
W ludziach siła.

Pozostałe