Czwartek, 17.01.2019

Nowa świetlica i biblioteka na Górkach oficjalnie otwarte. Miasto wyłożyło na budowę obiektu ponad 2 mln zł

  • 14.10.2018, 20:42 (aktualizacja 14.10.2018 20:51)
  • (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Nowa świetlica i biblioteka na Górkach oficjalnie otwarte. Miasto wyłożyło na budowę obiektu ponad 2 mln zł (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Podziel się:
Oceń:
Tczewskie Górki mają już nową bibliotekę oraz świetlicę, gdzie odbywać się będą zajęcia integrujące mieszkańców. Nowy obiekt został uroczyście otwarty w niedzielę, 14 października.

Symbolicznym otwarciem budynku było przecięcie wstęgi przez prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego, Krzysztofa Kordę – dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz radnego z Os. Witosa – Kazimierza Mokwę.

Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej nie pozwolił czytelnikom czekać do poniedziałku na możliwość wypożyczenia książek. Już w dniu otwarcia, mimo, że była to niedziela, można była zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki. Dla dzieci przygotowano też konkursy i zajęcia plastyczne. Od 15 października placówka czynna będzie pon., wt., czw. oraz pt. w godz. 14-18, a w środy od 10-14.

Świetlica będzie wykorzystywana na zajęcia dla dzieci prowadzone przez  Fabrykę Sztuk, Miejską Bibliotekę Publiczną, Centrum Kultury i Sztuki, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Sami mieszkańcy maja też mnóstwo pomysłów na jej wykorzystanie. Na wszystkich, którzy przyszli na otwarcie nowego obiektu czekał suty poczęstunek.

Budynek jest inwestycją miejską, koszt budowy to 2,1 mln zł, zaś wyposażenia obiektu – 125 tys. zł. Wykonawcą jest firma Gladpol, która weszła na plac budowy z początkiem marca br. Powierzchnia działki na którym stanął budynek to 1717 mkw., powierzchnia użytkowa: 420 mkw. Powierzchnia parteru 324,25 mkw. (w tym biblioteka 121,70 mkw. i 202,55 mkw. świetlica), piętro 121,70 mkw.

(M.M., Urząd Miasta Tczew)

Zdjęcia (2)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lala
Lala 16.10.2018, 09:23
Cytuję wrota Tczewa dotyczące sali bankietowej, biblioteki na "Górkach":

"Świetlica osiedlowa posiada rozbudowane zaplecze sanitarne, szatnie i dużą salę bankietową o powierzchni 122m2 z zapleczem kuchennym. Na piętrze znajdują się pomieszczenia biurowe."

To już wiadomo dla kogo i po co została wybudowana. Co ciekawe, cyt. wrota Tczewa: ".. placówka czynna będzie pon., wt., czw. oraz pt. w godz. 14-18, a w środy od 10-14."

Może lepiej dwie godziny np. od 14-16. Ponad dwie bańki na takie coś?
młody rozrywkowy
młody rozrywkowy 16.10.2018, 20:27
Czyli to COŚ, jest do niczego i nikomu niepotrzebne, za wyjątkiem bankietów. Bankiety na obrzeżach miasta, to dobry pomysł, Czy są tam dyskretne pokoje gościnne, do których staruszek portier, z uśmiechem daje klucze?

Pozostałe